Вже кілька років у Коломиї точаться суперечки щодо будівництва сміттєпереробного заводу. Дехто - за, інші - категорично проти. Втім такі рішення приймаються не одразу. Перш ніж братися за реалізацію проекту, слід добре ознайомитися з усіма його сторонами. Ігор Слюзар вже давно виступає за будівництво цього заводу у Коломиї. Днями у складі обласної делегації він відвідав канадське місто Едмонтон. Там переймав досвід і вивчав проект.
Після повернення в Україну Ігор Слюзар кардинально змінив свої погляди щодо сміттєспалювального заводу. Детально ознайомившись з роботою такого заводу, зрозумів, що давні пропозиції щодо будівництва потрібно категорично відкинути. Це шкодитиме екологічній ситуації в місті. “Якщо ми хочемо, щоб Коломия залишалася туристичним центром, - каже очільник міста, - нам треба забути про цей задум. Дехто приводить приклад з Віднем, де такий завод існує, проте з його функціонуванням в нас виникне більше проблем, аніж позитивних результатів”.
Що ж до сміттєпереробного заводу, то його варто будувати недалеко від найбільшого міста області, тобто Івано-Франківська. Завод необхідно буде ставити на очисних каналізаційних спорудах, розповідає Ігор Слюзар. У Канаді радіоелектроніку відправляють на переробку в Торонто. 92% сміття вони переробляють в себе. Це дуже хороший показник, який варто перейняти й Коломиї, вважає мер.
Крім того, у Канаді 70% сміття - це папір. Для його переробки там спеціально побудували паперовий комбінат. Вони виготовляють новий картонний папір без хімічних добавок. Він виходить дещо сірим, втім це екологічно-чисте виробництво. У Коломиї паперове сміття складає лише 30%. У місті є паперова фабрика, яка виставлена на продаж фондом державного майна. Тому немає економічного змісту будувати ще один такий завод. Кажуть, що покупці вже є. Якщо приміщення продадуть, виробництво паперу відновлять.
Ігор Слюзар зазначає, що у місті більші проблеми зі склом і пластиком. Останнє переробляють аж у Харкові. Тому скоріше всього, що завод будуватимуть на Івано-Франківщині. Вигідно буде не лише для прикарпатців, але й для Західної України загалом, яка зможе також переробляти тут сміття.
Інвестора для будівництва заводу поки немає. Канадці не поспішають вкладати кошти в Україні. Мовляв, мають поганий досвід 1990-х років, коли їхні кошти не повернулися. Ігор Слюзар переконує, що пошуки інвестора не припинятимуться.
Нагадаємо, у 2011 році проектно-будівельна компанія “Україна-Австрія” мала намір побудувати сміттєпереробний завод у Коломиї. Його планували розташувати на земельній ділянці площею до 15 га на вул. Кривоноса. Для будівництва заводу необхідно приблизно два роки. Завод мав переробляти 450 тис. тонн сміття на рік. Компанія мала намір інвестувати в будівництво 350 млн. євро. Втім плани не реалізувалися. Поки ще невідомо, на якій площі будуватимуть і скільки коштів буде вкладено в цей проект.
Автор: Олена КОЗАЧЕНКО
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|