У сусідніх з Івано-Франківською областях поширюється ентеровірус, який викликає серозний менінгіт - запалення мозкових оболонок. Хворіють і дорослі, і діти.
Впродовж липня у шести районах Львівської області було зареєстровано 42 випадки захворювання на серозний менінгіт, 20 хворих - діти. Наразі триває ідентифікація збудника, який викликав спалах хвороби. Місяць тому подібний спалах серозного менінгіту стався на території Чернівеччини. Тамтешні медики повідомляли про ентеровірусну інфекцію, яка стала причиною захворювання.
В останній тиждень про серозний менінгіт заговорили в Ужгороді, де з таким діагнозом у лікарню потрапили п’ять дорослих і четверо дітей, та в Житомирі, де цими днями із запаленням мозкових оболонок госпіталізували 10 дітей. На Франківщині медики спостерігають поодинокі випадки ентеровірусної інфекції.
За повідомленням Мінохорони здоров’я України, розповіла “ГК” головний епідеміолог області Марія Бойко, у Російській Федерації протягом червня-липня також було зареєстровано різке підвищення захворюваності на ентеровірусні інфекції, до числа яких відносять і серозні менінгіти. Траплялися смертельні випадки.
Треба знати, пояснює головний спеціаліст з епідеміології Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації пані Бойко, що ентеровірусна інфекція виявляє себе по-різному. Можуть бути катаральні прояви, як-от виділення з носа, кашель, підвищення температури тіла, гіперемія слизових оболонок, біль у животі, пронос, іноді з домішками слизу. Джерелом інфікування є хворі люди та вірусоносії. Вважається, що власне ентеровіруси Echo і Коксакі викликають серозний менінгіт. Доведено, що ця хвороба має сезонний пік, який припадає на літо.
Ознаки серозного менінгіту - підвищення температури тіла до 39 градусів, різкий біль голови, почервоніння обличчя, дрібний висип, який швидко зникає, запаморочення, нудота, багаторазове блювання, напруження (ригідність) м’язів потилиці. Іноді спостерігаються марення та судоми.
Шлях передачі інфекції - фекально-оральний, тобто збудник передається через брудні руки, забруднені предмети побуту, воду, продукти харчування. Інфекція також поширюється повітряно-крапельним шляхом - при кашлі і чханні через повітря.
Щоби вберегтися від інфікування, слід передовсім дотримуватись правил особистої гігієни, часто мити руки, часто (хоча б раз на три дні) міняти постіль, щодня змінювати рушники. Проводити щодня вологе прибирання, часто провітрювати приміщення. Купатись виключно у відведених для цього місцях, при купанні уникати потрапляння води у ніс чи в рот. Слід уживати лише свіжі продукти харчування. Ретельно мити фрукти та овочі, перед вживанням обробляти їх гарячою водою. Пити лише кип’ячену або бутильовану воду. Не купувати харчі у місцях, непридатних для торгівлі, не забувати про термічну обробку продуктів. Не готувати надмірну кількість їжі і не зберігати її кілька днів.
При виникненні симптомів захворювання слід негайно звернутися по медичну допомогу, в жодному разі не лікуватися на власний розсуд. До візиту лікаря хворого необхідно ізолювати. «Оскільки бувають випадки, коли відсутні типові клінічні ознаки хвороби, то треба звернути увагу, в першу чергу, на такі прояви, як діарея, нудота, блювання, висока температура тіла, слабкість та біль у м’язах. Якщо є порушення свідомості і блювота, то слід негайно звертатися до лікаря», – попереджає Марія Бойко.
Надзвичайно важливо, застерігає епідеміолог, щоби батьки в цій ситуації відповідально ставилися до харчування дітей, дбали про дотримання ними правил особистої гігієни.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|