Хто рано встає, тому Бог дає. У Коломиї це прислів’я набуває неабиякої актуальності. Багато містян знають, що якщо встати о 5 ранку і прийти до ратуші, то можна купити всю городину за значно нижчими цінами, ніж вдень на центральному ринку.
У редакцію тижневика “Дзеркало Коломиї” звернулися люди, яких цікавить чи є законною нічна торгівля у середмісті, яка ведеться вже багато років. Щоби задокументувати сам факт нічної і ранньої торгівлі вздовж площі Шевченка, довелося недоспати годину цінного сну. На вулиці лише світало, скрізь панувала тиша. Проте спокій вмить розвіявся, коли наблизилася до ратуші. Буси стояли вишикувані у ряд з відкритими задніми дверцятами. Біля кожного буса стояла серйозна вага та стоси ящиків з усіляким добром.
Капуста, цибуля, морква, огірки і помідори, персики, яблука і грушки можна купити на нічному ринку в середньому на гривню, дві, а то й три дешевше, ніж на ринку. Продавці кажуть, що такі нічні торги дуже втомлюють, але нікуди діватися, треба десь збувати урожай. Вони ще звечора з’їжджаються з Молдови, Тернопільщини, Закарпаття та інших регіонів, щоб продати у Коломиї свою продукцію. Кажуть, що всі хочуть їсти і якось треба виживати в умовах нерівної конкуренції на продовольчих ринках країни.
Олександр приїжджає регулярно до Коломиї з Сокирян. Скаржиться, що безсонні ночі даються взнаки, але нема іншої ради на те. Вдень чоловік з дружиною працюють на власних плантаціях помідорів, а на ніч їдуть продавати вирощені помідори та інші овочі. Хоча продають дешевше, ніж перекупки вдень, але все ж копійку вдається заробити.
Для підприємців, які торгують на центральному ринку, зручно закуповуватися на нічному базарі коло ратуші, бо не треба далеко транспортувати куплений товар: площу перейшов і вже торгуєш цілий день тими ж самими помідорами, але на гривню-дві дорожче.
У ратуші розводять руками, мовляв, дозволу торгувати там нема, визнають, що торгівля ведеться незаконно, але впливу не мають. Переводять всі стрілки на міліцію.
Під час торгівлі дорога повз ратушу практично перекрита, тому що сонні люди сновигають від автівки до автівки у пошуках кращого і дешевшого товару. Якщо хтось хоче проїхати, то доводиться довго чекати, щоб люди порозступалися з проїжджої частини. Відразу майнула думка запитати у ДАІ чому не контролюють ситуацію, аж тут поволі поміж людьми спокійно проїхав екіпаж державтоінспекції і абсолютно ніякої реакції у них не було на те, що відбувається довкола, тобто картина знайома.
З одного боку людям потрібно виживати - це всі знають, а з іншого - у самому серці Коломиї такого безладу не може бути. Тим паче, що після цієї торгівлі залишається багато сміття. Дякуючи двірникам, перші коломияни, які поспішають на роботу, вже не застають наслідків нічного бізнесу. Коломия прокидається і знову одягає маску європейського містечка.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|