У писанковій Коломиї вирує скандал із пайовиками будівельних кооперативів “Аквамарин” і ”Олександрит”.
Люди вважають себе ошуканими. Адже так званого “елітного” житла, в яке вони мали поселитися ще п’ять років тому, нема. І ніхто не знає, чи взагалі буде. Новобудова перетворилася на довгобуд з багатьма невідомими. Обдурені люди написали десятки звернень до тих, хто мав би їхні права захистити. У обширному переліку - лист уповноваженому Президента з прав людини, уповноваженому Президента з прав дитини та голові Івано-Франківської ОДА. А ще зверталися за допомогою до народних обранців. Отримали відписки.
Засновниками кооперативу “Аквамарин” у минулому були нинішні перші особи міста - міський голова Коломиї Ігор Слюзар та його перший заступник Тарас Яворський. Сьогодні вони заявляють, що до того не мають жодного відношення. Будівельні роботи давно припинилися, у будинку немає ні вікон, ні дверей, а дах лише у мріях пайовиків… А без покрівлі, як відомо, будинок швидко почне руйнуватися. Мабуть тому і спілкування із обманутими пайовиками таке емоційне.
Наталія Демченко, п’ять років чекає на викуплену квартиру:
“Мама моя за кордоном оце працює 10 років, в неї троє дітей і вона хотіла хоч одному помогти, і всі ми по квартирах живем, і ніяких зрушень”
“Виплатили за два роки все, працювала уся сім’я, а тепер мій брат дальше на заробітках, мама дальше на заробітках, - щоби заробити на нову квартиру, тому що ці гроші пішли, ну не знаємо - ми не віримо вже ні в що”
Люди втомилися чекати. Почали самоорганізовуватися. Із конкретним переліком претензій до засновників, які колись роздавали обіцянки про елітне житло в перспективному мікрорайоні, збудоване в короткі терміни. Все це, як тепер показало життя, - виявилося банальною брехнею.
Сергій Стецюк, керівник ініціативної групи обманутих пайовиків:
” Неможливо добитися ніяких результатів від забудовників, якщо вважати, що основним забудовником і засновником є люди, один з яких є мером на даний момент, другий - його заступником + Хочемо, щоб він нам показав усі документи, якісь кошториси, якісь проплати, бо то, що ми зараз знаємо, - величезні кошти були взяті в людей, це десятки мільйонів гривень, а роботи, зроблені на ці гроші - абсолютно не видно”
На черговій зустрічі, на яку запросили і знімальну групу ZIKу, пайовиків зібралося більше, ніж зазвичай. Не на камеру казали, що декого із пайовиків навіть пробують залякувати. Буцімто виженуть з кооперативу і не віддадуть гроші. Голови кооперативу змінюються ледь не щомісяця. Люди йдуть знову до міського голови, колишнього засновника. Коло замкнулося.
Євген Том’як, обманутий пайовик:
“Я представляю себе і думаю, ще сто інших пайовиків, які мають таку саму ситуацію. Вважаю, що людина, яка заснувала цей кооператив, має нести відповідальність до кінця,- нехай він сьогодні і є на більш поважній посаді”
Нещодавно порушено кримінальне провадження проти засновника будівництва, тепер першого заступника міського голови Коломиї Тараса Яворського - за отримання хабаря в сумі 40 тисяч гривень. Люди бачать в діях засновників та посадових осіб кооперативу ознаки шахрайства та службові зловживання. А міський голова Ігор Слюзар, засновник кооперативу “Аквамарин”, вбачає у діях ошуканих пайовиків перш за все політичний аспект та інтриги політичних опонентів.
Ігор Слюзар, міський голова Коломиї, засновник будівельних кооперативів у місті:
“На цьому грають політики, на жаль це дуже негативно, я як посадовець впливаю на сам процес політично - ми пробуєм привести до тями політиків, бо буде дуже недобре, якщо результат буде негативний, але все одно,- всі рішення мають приймати загальні збори”
Політика - політикою, а пайовики, як завжди, залишилися винні. Але здаватися люди в жодному разі не збираються.
Наталія Демченко, ошуканий пайовик:
“Я готова прийти до цього власника, нашого пана-засновника, який це нам пообіцяв, готова взяти свою дитину за руку і прийти до нього - я знаю, що в нього розкішні апартаменти. Прийду до нього і буду в нього жити - скільки я ще маю по квартирах тинятись”.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).