“Цей світ що, з розуму зійшов від народження однієї дитини? - не може вийти з дива мій знайомий. - Уже й праску вмикаєш, а там про пологи герцогині Кембриджської!”.
Світові ЗМІ й справді подавали і далі подають новину про поповнення в британській королівській родині так, начебто трапилося нечуване диво. Спочатку, коли назначений лікарями термін минув, а Кейт і не думала народжувати, нам розповідали, як перехвилювалися в Букінгемському палаці, а разом з мешканцями палацу - вся світова ліберальна громадськість. Тоді, завдячуючи цифровим технологіям, нам демонстрували, як виглядатиме згодом, коли підросте, дитина Кейт і принца Вільяма. Опісля перейшли на обговорення майбутнього імені новонародженого і можливих методів його виховання…
Що вже казати про той урочистий момент, коли пологи таки настали. Процес висвітлювали полчища репортетів, завдяки яким ми знали буквально все. І що принц Вільям, як і обіцяв, був присутній при народженні чергового престолонаслідника. І як він виглядав, з якою любов’ю допомагав дружині тримати дитину, як жартував про свою лисину: “Ви погляньте, у нього вже більше волосся на голівці, ніж у мене”. І як власною персоною сів за кермо чорного “рейнджровера” і повіз родину додому. І як газета The Sun перейменувалася в день пологів у The Son - Син…
Не минає й дня, щоб нас не закидали свіжою інформацією з апартаментів, де мешкала раніше принцеса Діана з хлопчиками. Ми переживаємо, як впорається Кейт з вихованням дитини, адже вона вирішила обійтися без найнятої няньки, чого в історії королівської родини ще не практикували. До кінця року її хоч і звільнили від громадських обов’язків, та все ж надто відповідальна це справа… Тішимося за турботливого батька і чоловіка, який доводить, що родина для нього така ж важлива, як і майбутні королівські обов’язки…
А на думку поміж усім цим огромом інформації з Лондона знаєте що спадає? Долі дітей, чиї батьки були знищені сталіністами як “вороги народу”. Таких, як Юрій Шухевич. Чи як донька сотенного УПА “Спартана” Оксана…
Про цю ж Оксану блокбастери знімати можна, починаючи від самісінького народження. Як могла народити і зберегти дитину в нелюдських повоєнних умовах дружина “Спартана”? Попросила двоюрідну сестру чоловіка, яка проживала в с. Княждворі, щоб та вдавала, начебто зайшла в тяж. Народила Ольга Бойчук-Москалюк дитину в серпні 1948-го в Коломиї, звідки сестру “Спартана” з дівчинкою привезли на возі до Княждвора.
Можливо, так і виросла б Оксанка в Княждворі, якби хтось не доніс про неї енкаведистам. Ганну з піврічною дитиною забрали до с. Товмачика, де стояв гарнізон, тоді до Станіслава. Ганна намагалася переконати звірів у людській подобі, що дитину їй принесла невідома жінка, наказала мовчати й доглядати малу. За кілька днів її відпустили додому, а дівчинку забрала лікарка в білому халаті. Аж до 1990-их про доньку “Спартана” ніхто нічого не знав. Дарма Ганна, повернувшись з концтаборів, просила кагебистів віддати їй Оксанку на виховання - відповісти жінці ті не вважали за потрібне.
Не менш жорстоко вчинили сталіністи й з дітьми уродженця Печеніжина Прокопа Рибчука, який був ординарцем “Спартана” і загинув разом з сотенним у криївці. Їх без зайвих церемоній вивезли туди, “де навіть влітку холодно в пальті”.
Певна річ, це не були діти королівської крові, а звичайних українських селян. Але як же треба було радянській владі ненавидіти, боятися навіть дітей, якщо вона чинила з ними геть не по-людськи!
Нехай геройська, але передчасна загибель таких людей, як “Спартан”, поламані долі їхніх дітей - усе це також впливає на сумний стан української державності на третьому десятку проголошеної незалежності. Тому що, як запевняють мудреці, немає на світі країни, яка мала б наперед написану книгу своєї долі. Є минуле, в якому кожна країна, кожна людина сама кує своє щастя чи нещастя. І дивний для нас ажіотаж навколо синочка Кейт - це всього лише продовження лінії того, що можна визначити як Великобританія. Це символ того, що Велика Британія живе і перемагає, вміє пишатися своїм прапором, гімном і навіть зуміла ввести в коло “Британської співдружності націй” свої колишні колонії. Які також з повагою ставляться до британського права, до кожної людської особистості.
Автор: Дмитро КАРП’ЯК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|