Усі, хто на вихідні хотів послухати хорошої української музики і відпочити на природі, могли завітати на три фестивалі, які паралельно відбувалися на Львівщині - на “Славське Рок”, на Франко. Missia і на “Підкамінь” в однойменному селі біля Бродів. Останній всьоме потішив гостей.
Поле фестивалю виглядало як величезний ярмарок, де можна було купити все - від сувенірів і вишитих сорочок до грибної юшки чи картоплі з салом за 10 грн. Однією з рис “Підкаменю” стали вишиванки - дрес-код фестивалю. Частина людей вважали, що без вишиванки їх не пустять на свято чи платню за вхід візьмуть, тому вдягли, але більшість одягнули, тому що їм це подобається.
Спроба зробити фестиваль безалкогольним не мала перспективи, хоча просвітницька мета “за здоровий спосіб життя без алкоголю” - благородна. Хто хотів, міг поселитися з наметом у безалкогольній алкофрі-зоні. Таких навіть назбиралося близько сотні осіб. Пива, як і вина, було вдосталь, а з-під прилавка і горілку продавали. Багато відпочивальників ставили намети у лісі, де сиділи цілий день, культурно чи не дуже відпочиваючи, і лише під час вечірнього концерту стало помітно, як багато люду приїхало. Якихось ексцесів на святі, на щастя, не було. Культурно віддати назад природі вжиту рідину коштувало 2 грн. Організатори пояснювали це тим, що потрібно чистити клозети, а це справа не дешева. Запросити хедлайнера “Тартак” і поставити біотуалети виходить на одну ціну - шість тис грн.
Вхід на фестиваль був безплатний. Вочевидь, найбільша вигода від нього тим, хто торгує. Для місцевого населення - чудова нагода підзаробити, як і для перевізників, які за 130 км подорожі автобусом брали 50 грн. Якщо порахувати, що автобус на 20 місць бере на таку мандрівку близько 20 літрів дизпального, то маємо чистий прибуток - 800-900 грн з однієї подорожі.
Наметове містечко було організоване, але скільки наметів стояло у лісі - годі порахувати. Усім, хто селився в лісі давали два одноразові мішки для сміття, аби люди після себе його виносили. Також двічі на день територію фестивалю прибирали 50 волонтерів, з яких шестеро іноземці. Організатори нарахували загалом десь 10-15 тис гостей свята.
Паралельно з основною сценою діяла денна, на якій для кількох десятків неформальної молоді грали маловідомі місцеві гурти. Також були літературні читання і лендарт, тобто чудернацькі мистецькі інсталяції, як-от дервограй чи гілкосипед. А ще були майстер-класи народних ремесел, нічне короткометражне кіно, фаєр-шоу. “Підкамінь” з року в рік стає дедалі більш сімейним святом - багато гостей приїздять авто із родинами.
Головне для свята просто неба, аби не було дощу. А на “Підкамені” майже щороку дощить. Незабутні враження залишив один із минулих “Підкаменів”, коли через дощ гості стрибали по коліна в багнюці, а трактор витягував джип “Скрябіна” з болота… Цього року, попри зловісні похмурі хмари, практично не дощило. Зате небо над Підкаменем фантастично красиве - заради лише нього варто приїхати туди. Не кажучи вже про 16-метровий камінь, що століттями дивиться з пагорба у долину.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|