Якісна їжа дешевою не буває. Ход-доги, картопля-фрі, кебаби - все це стало невід’ємною частиною більшої половини людства. Фаст-фуди нині замінюють і сніданок, і обід, і вечерю. Чому люди свідомо ідуть на ризик захворіти на виразку шлунку чи навіть на рак?
Вулична їжа стає дедалі популярнішою, особливо серед дітей та молоді. У Коломиї діють до десяти закладів швидкого харчування. Переважно вони в місцях масового скупчення і біля навчальних закладів. Низькі ціни на смачну їжу приваблюють людей. Також діє “фактор моди”. Створений маркетологами “імідж” фаст-фудів, стовідсотково впливає на громадську думку. Заклади швидкої їжі працюють цілодобово. Приблизно за день назбирується до однієї сотні покупців. Інколи працюють навіть удвох. Бувають і черги за фаст-фудами, особливо біля вокзалу та навчальних закладів. Продавці кажуть, що їда в них непрострочена і зберігається в спеціальних місцях. Запевняють, що не є шкідливою для вживання.
Проте іншої думки працівники Коломийського держсанепідслужби. За зміненими законами України вони можуть провіряти такі заклади лише один раз в три роки. Постанова Кабінету Міністрів №502 гласит: заборонені перевірки підприємств, які не відносяться до першої групи ризику. На скарги людей про отруєння їм необхідно писати звернення до відповідних установ в Івано-Франківськ та Київ. А поки прийде відповідь, то вже неможливо буде що-небудь зробити. Завідувач відділення Коломийської структури лабораторним центром держсанепідслужби Іван Ковальчук каже, що серед найбільших наслідків від фаст-фудів - масове ожиріння.
- До прикладу, можемо взяти картоплю-фрі, - провадить розмову Іван Михайлович. - Під час кулінарної обробки, а ще при порушенні технології та несвоєчасній заміні жиру (при його економії) утворюється оксіпродукти, що можуть провокувати рак печінки. Крім цього додаються синтетичні спеції, які при довготривалому і надмірному вживанні викликають зміни ендокринної, серцево-судинної та імунної системи.
Гастрит і виразка шлунку - ось що чекає любителів фаст-фудів. У Коломиї ці недуги стоять на 3 місці серед найпоширеніших захворювань. Найбільше страждає від них молодь віком від 15-ти до 20-ти років. Лікар-гастроентеролог Коломийської дитячої поліклініки Жанна Дорундяк зауважила, що чим далі, тим більше дітей стають жертвами швидкої їжі.
Читайте: Гриби гливи - унікальне джерело білка для людського організму
- Кілька років тому в нашому місті почали мосовопродавати фаст-фуди, - каже пані Жанна. - Діти частіше почали звертатися до лікарів з болями в шлунку. Хот-доги, гамбургери, чизбургери, піца увійшло в життя молоді, як звична щоденна їжа. Особливо небезпечною вона стаж у літню спеку. Через брудні руки можна отримати кишкову інфекцію.
Серед постраждалих від швидкої їжі була й шістнадцятирічна коломиянка Ірина. Перерви недовгі, всі біжать не в їдальню, а до вагончика, що розташований неподалік школи. Всі їдять ход-доги і вона не вирізнялася з-поміж інших. Проте одного вечора відчула, як нудить і поколює в животі. Після швидкої допомоги більше не пробує такої улюбленої раніше їжі. Під час перерви вже не лінується і харчується першим та другим в їдальні.
З неофіційних джерел відомо, що для шаурми використовують найдешевшу свинину та курку. М’ясо часто буває не просмажене, через що легко отруїтися. Соус, кетчуп і майонез для хот-догів, - найдешевші, з масою харчових добавок. Вони разом з овочами знаходяться не в спеціально відведених місцях. Булочки для гамбургерів розморожують цілу добу, відпарюють та подають клієнтам свіжими та смачними.
Автор: Олена КОЗАЧЕНКО
Джерело:
Тижневик “Дзеркало Коломиї”
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|