Програма журналістських розслідувань “Народний контроль” телеканалу ZIK з’ясує, якими можуть бути наслідки заборони абортів в Україні та кому вигідний відповідний законопроект.
До чого призведе заборона абортів в Україні, - з’ясовуватиме програма “Народний контроль” сьогодні, 3 липня, у прямому ефірі на телеканалі ZIK о 22:00. До збільшення народжуваності в країні чи скаліченого життя українок, які наважаться на переривання вагітності у підпільних лікарських “цехах” або ж вдаватимуться до народних методів? А може, відкриється широке поле для діяльності так званих чорних лікарів?
Саме зараз у стінах Верховної Ради планують вивчати законопроект, за яким аборти в країні дозволятимуться лише в окремих випадках, - коли йдеться про загрозу життю жінки, коли плід має патології та якщо дитину було зачато у результаті зґвалтування.
Законопроект вже має як прихильників, так і категоричних противників. Його підтримують духовенство, окремі громадські та політичні діячі й організації. Від заборони абортів застерігають лікарі та частина депутатського корпусу. Кожна зі сторін наводить серйозні аргументи на свою користь.
Узаконення абортів - це узаконення вбивства, - такою є вікова позиція Церкви. А експерти наводять шокуючі цифри. Лише за офіційними даними, майже 30 вагітностей зі ста в Україні закінчуються абортами, а 50% жінок, які штучно перервали першу вагітність, стають безплідними.
Натомість медики стверджують: від заборони абортів кількість жінок, які прагнуть позбутися небажаної вагітності, не зменшиться. Процедура стане “кримінальною”, здійснюватиметься у неналежних умовах та фахівцями подекуди дуже сумнівної кваліфікації. За таких обставин зростає ризик смертності жінок, виникнення різноманітних ускладнень тощо.
Щоправда, в позиції лікарів можна вгледіти і прихований мотив: сьогодні, за великої кількості абортів в Україні, ця “послуга” - прибутковий бізнес, який медики навряд чи хочуть втратити. Нове законодавство змусить найсміливіших та найжадібніших провадити такий вид діяльності підпільно та ще й під страхом кримінальної відповідальності.
Відтак усі суперечливі моменти й обговорять під час “Народного контролю”. Автори програми кажуть, що навряд чи вдасться знайти правильне вирішення проблеми лише за дві години ефіру. Але сподіваються, що дискусія в студії стане поштовхом для масового суспільного обговорення.
“Питання абортів - дуже складне, адже лежить одразу у кількох площинах, - говорить автор та ведучий програми Дмитро Добродомов. - Йдеться і про морально-етичний аспект справи, і про стан демографічної ситуації в країні, і про здоров’я жінок. Та очевидно: прийняттю рішення щодо такого суперечливого питання, в якому аргументів “за” не менше, аніж аргументів “проти”, мають передувати серйозні суспільні обговорення. Сподіваємося, що саме наша програма дасть їм початок, а парламентарі не прийматимуть рішення, не зваживши на думку українців”.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).