Раптово померла ще зовсім молоденька коломийська дівчина, кажуть, одиначка в батьків. Прийшла додому з медколеджу й померла. Перед цим начебто не хворіла, просто відірвався тромб - і юне життя перервалося. Небезпеки, які загрожували раніше людям старшого віку, постають уже, як бачимо, і на шляху молодих…
І не тільки молодих уродженців Коломиї. Звістки про такі трагедії доходять звідусіль, хоча треба визнати, що статистика ООН з цього приводу куди “поблажливіша” до Заходу, ніж до наших пострадянських теренів. Згідно з нею, у розвинутих країнах світу до 60-річного віку доживе 86% сьогоднішніх 15-літніх. У країнах, що розвиваються, ця цифра нижча, 79%. У Російській Федерації - лише 69%. Україні пишатися теж нічим, ми приблизно на російському рівні.
Проте в Росії, на відміну від України, про загрозливу ситуацію принаймні говорять публічно, шукають засобів протидії погибелі країни в демографічній “ямі”. Адже це дуже серйозний виклик для уряду - третина сьогоднішніх підлітків не доживе до пенсії! Як розвиватися країні, якщо працездатних у середині століття виявиться значно менше, ніж пенсіонерів? Невже пенсіонерам з інвалідами доведеться рятувати становище й заповнювати собою вільні робочі місця? І завозити ще більше мігрантів?
Узагалі-то на традиційне “що робити?” відповідь відома. Державі потрібно куди мудріше провадити соціальну політику, витрачати на неї більше валового внутрішнього продукту, ніж неповний один відсоток бюджету. Потрібно створювати належні побутові умови для великих сімей, для життя, яке можна було б назвати гідним людини. Потрібні зміни в способі життя молоді, щоб активніше залучати її до спорту…
Відповідь теоретично відома, а про масові регулярні заняття юних у спортзалах, про висококалорійне харчування в школах доводиться хіба мріяти. Згадати лише недавню нашумілу історію з сурогатом вершкового масла в коломийських навчальних закладах. А скільки таких історій залишається поза увагою прокуратури!
Кому випало народитися в СРСР в епоху т.зв. розвинутого соціалізму, той добре пам’ятає тодішній лозунг: “Партія урочисто проголошує - нинішнє покоління радянських людей житиме при комунізмі”. Були наївні, що вірили обіцянкам партії, були такі, що сукали дулі в кишені… Нинішнє покоління, якому вже ніхто нічого суттєвого не обіцяє, також, звичайно, житиме. Питання лише - як довго? Хоча статистику ООН ми вже знаємо, особливо довго не гарантують.
Ось і втішайся після цього сімнадцятими роковинами Конституції. Яка декларує, що “обов’язок держави - захищати життя людини”; що “держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю”; що “держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло”… І ще багато чого іншого, що недалеко втекло від колишніх обіцянок комуністичного раю.
Автор: Дмитро КАРП’ЯК
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|