Вивчення скелетів, знайдених в центральній Європі, змусило учених припустити, що основа сучасного генофонду була закладена в період між 400 і 200 століттями до нашої ери, в епоху неоліту. Результати цього дослідження опубліковані на сайті Nature Communications.
Багаторічні дослідження ДНК сучасних європейців виявили два основні періоди, в ході яких генетичний фонд європейців закладався, а потім значно мінявся.
Це період первинного заселення континенту мисливцями і збирачами 35 тисяч років тому (палеоліт) і хвиля міграції ранніх землеробів з регіону Близького Сходу близько 6 тисяч років тому (ранній неоліт).
Аналіз мітохондріальної ДНК кісток з доісторичних поховань в центральній і північній Європі показує, що генетична спадщина ранніх мисливців і збирачів рослинної їжі була практично стерта пізнішими міграціями. Найбільшу дію на генофонд сучасних європейців чинили події, що відбувалися вже після первинної появи в Європі землеробів з Месопотамії.
Міжнародна група дослідників провела аналіз мітохондріальну ДНК, яка несе стійку інформацію, що передається від матері до дітей майже без змін.
Дослідження такої ДНК в популяціях людини дозволило обчислити “мітохондріальну Єву”, гіпотетичну прародительку всіх людей, що живуть в наш час.
У цьому випадку дослідники зосередили увагу на гаплоїдних клітинах типу H, які найчастіше зустрічаються в мітохондріальній ДНК в Європі. В цей час більше 40% європейців належать до цього генетичного “клану”, причому набагато частіше на заході, ніж на сході континенту.
Дослідники відібрали 37 комплектів кісткових решток у Німеччині і 2 набори з Італії, причому всі вони належали до гаплогрупи H. Ці рештки належать до періоду в 3,5 тисяч років, від раннього неоліту до початку Бронзової доби.
Виділення мітохондріальних геномів у рештках цих 39 осіб виявило динамічні зміни в структурі ДНК. Дослідники встановили, що генетичні структури людей з раннього неоліту майже не зустрічаються серед сучасних європейців.
І лише близько 19% аналізів решток періоду раннього неоліту з центральної Європи вказували на належність до гаплогрупи H.
Проте з початку середнього неоліту структури ДНК починають нагадувати сучасні, що вказує на великі й до цього часу невідомі науці зрушення в характері населення, що сталися приблизно за 4 тисячі років до нашої ери.
“Дивним постає той факт, що генетичні маркери першої панєвропейської культури, яка явно була вкрай успішною, раптово зникають близько 4,5 тисяч років тому, і ми поки що не знаємо, чому”, - говорить учасник дослідження професор Алан Купер з університету Аделаїди в Австралії.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|