Сьогодні у Івано-Франківській Центральній міській клінічній лікарні відбулася спільна прес-конференція лікарів та представників церкви. Вони розповіли, як правильно і без шкоди для організму вийти із посту.
За словами капелана Центральної міської клінічної лікарні о. Романа Терлецького, дуже важливо зрозуміти, для чого існує піст.
“Піст не для того, щоб відмовлятися або неправильно відноситися до їжі. Навпаки, піст нагадує, чим є їжа насправді. Ми забули, що споживання їжі має бути святом, тим, що гуртує наші родини разом, за одним столом.
Сьогодні споживання їжі перетворилося на фаст-фуд, звичайне наповнення шлунку. Навіть на весілля, чи на якісь бенкети ми йдемо, щоб наповнити свій шлунок. А насправді, маємо просто радіти тому, що зібралися разом. Тому піст має нагадати нам, чим є їжа насправді, що це - дар від Бога”, - каже о. Роман Терлецький.
Він наголошує також, що піст - це тільки один з елементів духовного життя, важливими є ще й молитва і милостиня. Якщо вирвати піст з цього контексту, ніякої зміни не відбувається. Коли людина наближається до Бога через молитву, а через милостиню наближається до ближнього, піст для неї дійсно отримує значення.
Завідувач терапевтичним відділенням Центральної міської клінічної лікарні, міський позаштатний терапевт Зіновія Зозуляк розповідає, що з настанням свят велика кількість населення не дотримується поступового виходу із посту і тому у лікарнях, особливо у терапевтичних відділеннях, кількість пацієнтів зростає: “Із посту потрібно виходити поступово. В першу чергу має бути роздільне харчування, не можна приступати одразу до смажених страв, до важких страв. Окрім того, має бути дробне харчування - 5-7 разів на день. Велика кількість населення страждає патологією шлунково-кишкового тракту. В тих, у кого немає цієї патології, з настанням посту, залози внутрішньої секреції відпочивають і раптове надмірне вживання їжі може спричинити такі захворювання, як хронічний панкреатит, холецистит. Тому їжу слід приймати поступово. А людям, які страждають на захворювання підшлункової залози, слід перед їжею вживати ферментні препарати, їх у аптеках є дуже багато. Тому можна підібрати найоптимальніші”.
Правильний вихід з посту потрібен і для того, щоб запобігти загостренню серцево-судинних захворювань. За словами завідувача відділенням судинної неврології Центральної міської клінічної лікарні, позаштатного міського невролога Ірини Кобець, піст - це не сорокаденна дієта, бо потрібно очиститися не тільки фізично, але й духовно.
“Організм повинен підготуватися до великого таїнства Воскресіння Христового, людина має не тільки дотримуватися певних заповідей щодо харчування, але й не забувати про інші важливі моменти: не гніватися, не дратуватися, не засуджувати. Захворювання серцево-судинної системи вимагають певної дієти не тільки під час посту, але й в інші дні. Харчування, при якому варто надавати перевагу рослинним жирам, рибі, великій кількості клітковини, овочам і фруктам має бути протягом усього року. Людина повинна підійти до посту психологічно підготовленою. Піст не має бути дратівливим стресом, це поєднання духовного і фізичного очищення”, - каже Ірина Кобець.
І медики, і священнослужителі переконані: тільки правильний, розумний підхід до кожної життєвої ситуації може уберегти людей від захворювань. Постити корисно, проте уже незабаром помірність у виході з посту та дотримання рекомендацій лікарів може дійсно принести велику користь для здоров’я.
Автор: Любов ЗАГОРОВСЬКА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|