У питанні здобуття вищої освіти українці враховують побажання дитини і репутацію навчального закладу.
Про це свідчать дані опитування, проведеного кар’єрним порталом rabota.ua спільно з тижневиком “Коментарі” та сайтом Comments.ua.
Зокрема, як розповіла менеджер з комунікацій кар’єрного порталу rabota.ua Ольга Климова, 70% українців при виборі вишу готові докласти всіх зусиль, щоб реалізувати побажання саме дитини. “Це, з одного боку, добре, - зазначає Климова. - Тому що батьки довіряють дітям, дають їм свободу вибору. Але, з іншого боку, в цьому можна угледіти спробу зняти з себе відповідальність. І це не дуже хороша тенденція, тому що в 16 років не всі можуть вирішити, що їм потрібно і куди піти насправді”.
Варто зазначити, що 55% опитаних (респонденти могли вибрати два варіанти відповіді на запитання), говорячи про критерії у виборі майбутньої професії, порадили б дітям вибирати свідомо “грошову” спеціальність. Ще чверть враховує модність і престижність професії в цей час. А ось спадковість у виборі майбутньої сфери діяльності в українців не у пошані: тільки 2% “світить” піти стопами батьків (насамперед, це стосується майбутніх медиків). Ще 4% готові віддати дитину туди, куди просто вдасться вступити.
Що стосується вибору вишу, то найбільш значущим чинником українці вважають попит на випускників закладу на ринку праці - на цей критерій вказало 67% респондентів. Репутація викладацького складу важлива для 39% опитаних, майже стільки ж - 38% - враховують престижність університету або академії. Ще 17%, не сильно замислюючись, оберуть виш, де вдасться навчати дитину безкоштовно.
Додамо, що кожен десятий українець прислухається до порад знайомих і друзів. Крім того, чверть респондентів упевнена, що у вибір дітей в питанні вищої освіти взагалі не слід втручатися.
У свою чергу шеф-редактор тижневика “Коментарі” Тетяна Мокротоварова зазначила, що 54% українців, обираючи стратегію вступу, проявляють прагматичний підхід і намагаються подавати документи до максимальної кількості вишів. Кожен п’ятий українець порадив би подавати документи тільки в кращі виші країни. При цьому 87% респондентів визнають, що хоча й орієнтують дитину на вступ на бюджет, готові в разі невдачі оплатити навчання. Виключно на платну освіту налаштовується лише 2% респондентів.
Джерело фото: Олександр Проценко
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|