“З чого починати, куди звертатись, якщо ми хочемо переписати на себе земельний наділ, який зостався нам у спадщину після смерті нашої матері? - запитує в листі до редакції житель с. Тулови Снятинського району Дмитро КОСТАЩУК. - Підкажіть, як правильно діяти. Бо є люди, котрі вже роками “успадковують” таким чином землю, що дісталась їм від померлих батьків, але так і не можуть довести ту справу до завершення”.
Як повідомили нам у головному управлінні Держземагентства в області, стосовного того, куди звертатися, ймовірні два варіанти. Якщо ще не минуло шести місяців після смерті власника паю, то його спадкоємцям насамперед потрібно податися із заповітом чи з документами, які посвідчують майнові права їхніх батьків та родинні зв’язки, до нотаріуса, котрий зазвичай знає, що робити в цих випадках і спроможний залагодити справу у визначені законодавством терміни. Та якщо тих півроку вже минуло, то в такому разі необхідно спочатку вдатися до суду першої інстанції, щоби в ньому відстояти свої майнові права - є така формальна юридична процедура, і її потрібно пройти. А відтак знову ж таки треба звертатися до нотаріуса, але вже й з відповідним судовим рішенням на руках…
Власне, тяганина з переоформленням прав із власника майна на його спадкоємця здебільшого й виникає, як засвідчує практика, саме тому, що діти переважно не квапляться з “переписуванням” батьківського майна на себе, бо не знають про існування того піврічного терміну, або ж хоч і відають, та все одно через брак коштів чи з якихось інших причин зволікають з тим.
До речі, щодо вартості процедури. Як написав наш читач, “ціни за перепис до нового року були одні, а тепер, кажуть, пішли догори”. Це не зовсім так. Річ у тім, що з 1 січня 2013 р., як і писала “Галичина” за 30 березня в матеріалі “Але державні акти зостаються чинними”, діють нові правила реєстрації земельних наділів, які передбачають обов’язкове присвоєння їм відповідного кадастрового номера. А це платна послуга. Якщо, скажімо, ще торік під час “перепису” прав власності на земельний пай обходилося й без реєстрації його в Держземкадастрі, то тепер без цього не можна, що й додає витрат.
Взагалі, така новація, як запроваджена в Україні “подвійна легалізація” земельних наділів, у тому числі й селянських паїв, - адже, крім реєстрації в Дерземкадастрі, право власності на них ще занотовують до Державного реєстру речових прав на нерухомість - безумовно, внесе, точніше, як свідчать перші звернення до нашої газети з того приводу, вже вносить у повсякдення українців нову плутанину, завдає ще більшого головного болю і сприяє ще дужчому спустошенню їхніх гаманців. Тобто і в цьому разі вкотре переконуємося, що постійне “покращення” Азарова існує тільки на словах, як слушно зауважує й Д. Костащук. Схоже, відома приказка “що не діється, то все на ліпше” стосується всього світу, крім України.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|