Відомий учений знов озвучив думку про пошук нового, позаземного дому для людства.
Людству не вижити і тисячі років, якщо воно не знайде собі нового місця проживання - за межами “нашої тендітної планети”. Так вважає знаменитий британський астрофізик Стівен Хокінг, який увійшов у десятку геніїв сучасності. 71-річний вчений закликав заради порятунку людської раси активніше освоювати космос.
Свою думку він висловив, виступаючи з лекцією в одному з медичних центрів Лос-анджелеса, передає CBS. “Варто тільки зрозуміти, як функціонує Всесвіт, і його можна буде контролювати”, - заявив він. І дав поради: “Дивіться на зірки, а не під ноги. Будьте допитливими”, “Яким би складним не було життя, завжди можна знайти справу, в якій будеш успішним”.
Хокінг не вперше озвучив думку про пошук нового, позаземного дому для людства, відзначає CNET. Подібну ідею він висловлював в 2006 році, а в 2011-му сказав: “Наш єдиний шанс довгострокового виживання - не залишатися на планеті Земля, а розійтися у космосі”.
При цьому Хокінг вірить, що у багатьох частинах Всесвіту існує біологічне життя, але застерігає від контактів з ним. “Деякі форми, що володіють свідомістю, можуть представляти величезну небезпеку для нас. Я не виключаю, що наша планета може бути скорена і розграбована інопланетянами”, - заявив він в одній зі своїх популярних телепередач у 2010 році.
В якості аргументу вчений запропонував поглянути на досвід самого людства. “Якщо інопланетяни колись відвідають нас, я думаю, результат буде багато в чому таким же, як і результат експедиції Колумба для корінних жителів Америки - її освоєння закінчилося для них не дуже сприятливо”, - сказав британець.
У лос-анджелеському медцентрі Стівену Хокінгу влаштували екскурсію по лабораторії стовбурових клітин, де намагаються знайти спосіб уповільнити розвиток невиліковної хвороби - побічного аміотрофічного склерозу. Це дегенеративне захворювання центральної нервової системи у США називається хворобою Лу Геріга. Її знайшли у Хокінга 50 років тому, коли той ще вчився у Кембріджі.
Глава медцентру зізнався, що не може пояснити довгожительства Хокінга, адже більшість людей з таким діагнозом рідко проживають більше десятка років. У людини все більше ускладнюється дихання, а м’язи слабшають до повного знерухомлення. За словами директора, йому зустрічалися пацієнти-“довгожителі”. “Але 50 років - це не властиво, якщо не сказати більше”, - додав він.
Сам Хокінг розповідає, що страшний діагноз, поставлений йому 21 рік, кинув його у глибоку депресію. Він націлювалася на докторську ступінь, а дізнавшись про хворобу, вирішив, що це вже безглуздо. У результаті він все ж продовжив навчання і, як показали роки, не дарма. Хокінг набув неймовірної популярності і за межами вчених - у широкої публіки, яку захопив езотеричною фізикою. Книги вченого в цій області стали бестселерами - вони розходяться мільйонами копій по всьому світу.
Зараз Стівен Хокінг, прикутий до інвалідного крісла, цілодобово потребує сторонньої допомоги. Єдиний рух, що він здатний робити самостійно - це смикати щокою. Спілкування відбувається через вбудований у крісло-каталка комп’ютер, передає думки господаря монотонним голосом робота.
Але незважаючи на таке положення, Хокінг залишається у всіх сенсах активним. Так, в 2007 році вчений побував в умовах невагомості, як на космічних кораблях. У 2009 році президент США Барак Обама нагородив британця однією з вищих нагород країни для цивільних осіб - Президентською Медаллю Свободи.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|