В Україні з’явилося співтовариство “хікікоморі”. Мова йде про японський молодіжний рух, який об’єднує затворників - тих, хто відмовляється від соціального життя, закривається вдома і прагне звести до мінімуму спілкування з людьми вживу, залишаючи лише контакти в інтернеті. Про це пише “Сегодня”.
Видання поспілкувалося з декількома представниками нового руху.
“Я ще в дитинстві була тихою дитиною і замість спілкування з однолітками любила читати. Батьків до певного моменту радувало, що я можу сама себе розважати, а потім стало лякати”, - розповіла 17-річна киянка Аліна Корнієнко, яка вважає себе хікікоморі.
Дівчина живе з батьками, навчається заочно видавничій справи в КНУ ім. Шевченка. За її словами, вона просто не любить виходити з дому, а люди її втомлюють.
“Слава Богу, я вже закінчила школу, в яку останні два роки майже не ходила, спілкуюся в інтернеті, і мені цього вистачає. Три роки тому захопилася аніме і звідти дізналася про існування хікікоморі. А потім в інтернеті знайшла однодумців”, - продовжує Аліна.
24-річний Костянтин Мурашев з Дніпропетровська не завжди був відлюдником: “У школі та інституті я активно спілкувався, у мене було багато друзів. А потім я ніби цим переситився. Нічого нового від людей не дізнаюсь. І оскільки робота дозволяє займатися нею віддалено, потреби виходити з дому у мене немає. Кілька років тому я захопився комп’ютерними іграми і спілкувався тільки з віртуальними друзями майже два роки. Їжу замовляв додому, одяг майже не купував, навіть перестав голитися тоді - став справжнім хіккі”.
За його словами, зараз він трохи більше товариський: “Два тижні тому навіть зустрівся з колишнім однокурсником. Було приємно побачити його, але потім повернувся додому і відчув, що даремно витратив час. Спілкуватися можна і в інтернеті”, - вважає хлопець.
Психологи вважають появу хікікоморі тривожним сигналом.
“Ненормально, коли молоді люди свідомо замикають себе в чотирьох стінах. Ці люди просто бояться, що в реальному житті у них нічого не вийде. Але така тенденція існує - до мене за останні півроку звернулися три мами, які не знають, що робити зі своїми дітьми”, - говорить психолог Ганна Кропоткіна.
Фахівець радить таким батькам припинити фінансувати дітей: “Просто перестаньте давати їм гроші, щоб вони самі шукали роботу і починали спілкуватися. А ось дорослим людям, у яких є засоби до існування, складніше допомогти, поки вони самі цього не захочуть. Важливо зрозуміти, що життя - це емоції, фарби та випробування, і що жити - значить бути вразливим”.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|