В Україні відбулася унікальна та знакова подія в системі зовнішнього незалежного оцінювання. Близько 30 тисяч десятикласників з 11 областей України одночасно пройшли комп’ютерне тестування з української мови, а також математики й історії України на вибір. “Це, без сумніву, добра сенсація, сотворена спільною працею організаторів ЗНО”, - констатує директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти (ІФРЦОЯО) Богдан Томенчук.
Лише Данія
“Такого ще не було в Україні, - наголошує Б. Томенчук, - ми знайшли єдиний аналог в Європі - Данія проводила комп’ютерний моніторинг знань шести тисяч осіб”. В Україні одночасно тестувалося близько 30 тисяч учнів. Географія учасників була різноманітною. Чернігівська, Житомирська, Волинська, Рівненська, Львівська, Тернопільська, Івано-Франківська, Чернівецька, Одеська, Кіровоградська області і Шевченківський район Києва.
Богдан Томенчук наголошує: попри те, що такий масовий комп’ютерний моніторинг знань учнів проводили вперше, обійшлося без технічних перебоїв. “Все пройшло чітко, - підсумовує директор ІФРЦОЯО. - Відгуки і в дітей, і в їхніх батьків унікально добрі, доброзичливі. Всі відгуки грунтувалися на тому, чому це не зробили раніше і чому б це не робити завжди”.
Хто є хто
“Це відбулося за активної підтримки Вінницького, Київського, Львівського, Одеського регіональних центрів оцінювання якості освіти, - зазначив Богдан Томенчук. - Тестові завдання підготували працівники Львівського центру, резервні завдання - Київського та Івано-Франківського. Програмно-апаратну підтримку забезпечили Івано-Франківський центр і сайт test-on-line.com. Хочу наголосити, що без чіткої творчої роботи колективу івано-франківського сайту test-on-line.com такого успіху не було б. Приємно, що серед молодих і креативних є такі, котрі здатні працювати жертовно та благодійно”.
Після закінчення тесту, який тривав 40 хвилин, учень бачив свій результат у тестових балах і те, як він виглядає на тлі решти 30 тисяч учасників. Оперативна статистика процесу була відома та доступна on-line. Всі - від учня, вчителя і до керівника обласного управління освіти -бачили всю необхідну інформацію в процесі моніторингу, а підсумки - одразу після його закінчення.
“Тішить, що результати моніторингу чітко вписуються у статистичні закономірності. Розподіл результатів не відрізнявся від розподілу результату паперового ЗНО. Це важливо”, - наголосив Богдан Томенчук.
Перші з перших
Серед першовідкривачів комп’ютерних моніторингів учні Івано-Франківської та Чернівецької областей. Тут уже близько чотирьох років таким способом регулярно перевіряють знання школярів з тих чи інших дисциплін.
Розширення географії та масштабів моніторингу дали можливість освітнім фахівцям отримати унікальний інструмент, який перевіряє знання учнів, показує їхні результати на тлі не лише одного класу, а й всієї України. “Це дуже точний інструмент. Паперове оцінювання можна провести раз на рік, адже воно дороге, а комп’ютерне оцінювання можна проводити хоч раз на тиждень, було б бажання”, - зауважує Б. Томенчук.
Найкращий репетитор
Готуючись до зовнішнього незалежного оцінювання, учні найчастіше звертаються по допомогу до репетитора. Фахівці ЗНО переконані в тому, що комп’ютерний моніторинг - чи не найкращий спосіб для корекції знань та підготовки учнів. “Це важлива підказка і дітям, і вчителям, і батькам, і керівникам освіти, - констатує Богдан Томенчук. - У нас з’явився інструмент, який допоможе давати дітям інформацію про стан їхньої підготовки дуже регулярно - раз на чверть, раз на тиждень, після кожної пари. До цього кожен індивідуально міг зайти в будь-який тестувальник і протестуватися. Але якщо він навіть із 60 питань відповів на 59, - це ще не означає, що він кудись вступить. Чому? А може, решта відповіла на всі 60 питань і він зі своїми 59 балами - найгірший. Тепер з’явилася можливість регулярно порівнювати себе не із сусідом по парті чи з учнями з сусідньої школи, а практично зі всією Україною”.
Що далі?
Богдан Томенчук наголосив, що ніхто не буде зупинятися на досягнутому. Наступний моніторинг планують провести уже в квітні та збільшити представництво регіонів. Крім того, програма й апаратне забезпечення дають можливість кожному вчителеві з будь-якого куточка України використовувати їх у режимі навіть контрольної роботи. “Цей спосіб перевірки знань просто, оперативно і результативно може використати директор школи, керівник районного, міського та обласного управління освіти. Система була складною для її творців, але проста і результативна - для користувача”, - підсумував директор ІФРЦОЯО.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|