30-го березня Україна знову переводитиме стрілки годинника. Цього разу - щоби перейти на літній час. Про це, нагадаємо, прем’єр Азаров сказав у своєму Facebook. Його аргумент - вже ніхто не дискутує з цього приводу, і проблема не актуальна.
Який же часовий пояс для України природніший, і де варто залишитись, спробувала з’ясувати ТСН-Тиждень.
Дискусії про те, за яким саме часом мають жити українці і чи потрібно взагалі переводити стрілки, тривають вже не перший рік. Як відомо, останній такий сплеск почався восени 2011-го. Тоді нардеп Надоша запропонував взагалі відмінити зимовий час і перевести всю Україну на час російського часового поясу.
Відносно Грінвіча земна куля розділена на 24 часових пояси. Центр другого проходить точно через Київ. За його межі розповзаються лише боки країни: на Заході - частина Закарпаття, це перший часовий пояс, і на Сході - шматок Луганщини і Донеччини. Це вже третій часовий пояс, російський.
Тоді по всій Україні, а особливо на крайньому сході і заході, тема скасування зимового часу збурила шквал емоцій. Україна таки перейшла на зимовий час, в ньому планували й залишитись. Принаймні, восени, напередодні виборів влада обіцяла, що осінній перевід стрілок - останній. Мінекономіки навіть видало відповідний законопроект. За ним з 1 березня 2013 року в Україні мав назавжди запанувати час більш властивого нам поясу.
Утім через те , що більшість європейських країн годинники переводять, напередодні Євро, як казали - виключно заради комфорту гостей - Україна знову перевела годинники на годину вперед і перейшла на літній час.
Нещодавно і несподівано питання про український час пролунало до із Росії. Тамтешні залізничники не знали, за яким саме часом продавати квитки у напрямку Києва. Зараз із квитками проблем, начебто немає. Але на квітень їх продають, із урахуванням того, що попри всі плани і обіцянки, 31-го березня Україна знову переходить літній час.
Коментарі можновладців на цю тему звучать досить дивно. Зараз вони спокійно говорять про черговий перехід на літній час так, ніби це не вони кілька місяців тому - пообіцяли українцям постійний зимовий час, а потім - традиційно - про це забули і для його впровадження - нічого не зробили.
“Медики - це суб’єктивна точка зору. Мені стало гірше, мені стало легше…”, - прокоментував, зокрема, регіонал Ярослав Сухий інформацію про шкоду для здоров’я від “годинних стрибків”.
Депутату Ярославу Сухому, могла би заперечити більшість сучасних лікарів. Їхні дослідження свідчать про те, що перехід із літнього часу на зимовий і навпаки наш організм сприймає як стрес, і відповідає на нього у когось головним болем, а в когось інфарктом чи інсультом.
Київський еталон часу кожні дві секунди синхронізується зі світовим у Парижі. Там також досі переводять годинники, повністю ігноруючи останні дослідження кембріджського університету. А вони свідчать про те, що в стані стресу, після переводу годинників - люди не зменшують, а навпаки збільшують споживання всього - і зокрема електроенергії. То ж якщо в Україні колись знову вирішать відмовитись від переводу стрілок, цю справу треба починати щонайменше за пів року.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|