Депутати повернули собі суперпільги, урочисто скасовані напередодні виборів, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.
Нагадаємо, у 2012 році нардепи схитрували: пільги не скасували, а лише призупинили до 1 січня 2013-го. Тепер 150 обранців минулих скликань вимагають виплати матеріальної допомоги, бо не зуміли працевлаштуватись.
У законі про статус народного депутата найбільше сторінок - приблизно третина - присвячено різним гарантованим благам, що мають полегшити депутатське і післядепутатське життя. А остання 38-ма стаття навіть передбачає відповідальність за порушення депутатських прав, зокрема і щодо надання пільг.
Свідка минулих марних спроб депутатів позбавити себе пільг, парламентського старожила Ярослава Сухого, ця тема відверто дратує.
“Ви розумієте, у чому підлість: спочатку нас обирають, ми тратимо сили, здоров’я і гроші, щоб переконати, що ми потрібні, за нас голосують, а потім по нас же і топчуться, і заглядають кожному в кишеню”, - обурюється регіонал Сухий.
Цього разу зазирнути до кишень народних обранців вирішили колеги Сухого з опозиції і зареєстрували законопроект, в якому пропонують скасувати парламентські пільги, але цього разу вже назавжди.
“В українському бюджеті немає коштів на утримання і на виплату додаткових пайків ні народним депутатам, ні президенту, ні Кабміну. Це бюджет бідності. Тому що українська економіка не заробляє стільки”, - запевняє член фракції “Батьківщина” Андрій Пишний.
Серед “воскреслих” пільг є й такі, що смішать самих обранців. Наприклад, безкоштовний проїзд у метро та у річковому трамваї або безкоштовне паркування на всій території країни.
А от від щедрих грошових виплат мало хто відмовляється. Але у регламентному комітеті запевняють, що грошей VIP-безробітні не отримають.
“Я підготував лист до Секретаріату, і цим листом ми попередили про невиплату цих грошових виплат колишнім депутатам”, - заспокоїв опозицію голова регламентного комітету, регіонал Володимир Макеєнко.
Проте, як листом можна зупинити дію закону, він не пояснив. Адже у бюджеті закладено майже 42 мільйони гривень саме на виплати безробітним екс-обранцям. А ще десятки мільйонів - на утримання автопарку Ради, безкоштовні путівки та інші бонуси.
Водночас німецькі колеги не розуміють образ українських депутатів на те, що хтось зазирає до них у кишеню. Депутати Бундестагу про свої доходи відкрито звітують в інтернеті. І всі свої соціально-побутові питання - нинішні і, тим паче, колишні - депутати вирішують власним коштом.
“Депутатам ніяких квартир не надають. За це треба платити зі своєї депутатської зарплати. А депутатська пенсія виплачується тільки від 8-ми років діяльності в парламенті”, - розповів колишній депутат Бундестагу Маркус Мекель.
Українські парламентарі на це часто заперечують, що їхня зарплата істотно менша за німецьку. Проте, яка вона, з урахуванням усіх доплат, допомоги та підйомних - одна з найбільших парламентських таємниць.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|