В Україні смертельно хворим пацієнтам, які перебувають у хоспісах, не прийнято казати їхній діагноз. Через це більшість з них помирають, так і не дізнавшись, що з ними відбувалося насправді.
Довгими коридорами медсестри снують, наче привиди, а з палат доносяться крики та стогони. Так “Табу” описує хоспіс - сюди привозять невиліковно хворих. Більшість цих пацієнтів навіть не знають, що звідси є лише одна дорога - в морг.
Те, що заклад називається саме так, знають лише деякі пацієнти. Для решти це звичайна лікарня, із якої вони невдовзі випишуться.
Якби вони жили у Європі, то точно би знали всю правду. У всіх країнах ЄС діє закон, який зобов’язує лікарів повідомляти пацієнту його точний діагноз, навіть якщо він смертельний. Там медики прогнозують, скільки часу є у хворого, щоб вирішити свої справи.
Українські ж лікарі, найчастіше, повідомляють смертельні діагнози лише родичам пацієнта. Також правду мають шанс дізнатися дуже прискіпливі хворі - які не бояться запитати медиків про це відверто.
“Якщо пацієнт хворий і не звертається з таким питанням до лікаря, то в лікаря немає ніякої необхідності, мотивації починати раптом йому розповідати про це. Юридично немає ніякої такої норми у нас, за кордоном вона чітко є”, - пояснює ситуацію директор Національного інституту раку Ігор Щепотін.
Приховувати від пацієнта смертельний діагноз - гріх. Бо людина має бути готовою до зустрічі з Богом. А віра може творити дива:
“Відомі випадки, коли людина, яка дізнавалася про смертельну хворобу, настільки усією душею своєю зверталася до Бога і змінювала на краще своє життя у покаянні, що Господь за цими молитвами їй ще багато років життя дарував. І тоді невиліковна хвороба ставала виліковною”, - каже Архімандрит Лонгин (Чернуха).
Зі священиками згодні і психологи. Вони переконують, що неможливо боротися з невидимкою. Бо тільки точно знаючи хворобу, людина може її подолати. Брехня про покращення стану, мовляв, недуга відступає, може розслабити. І організм перестає захищатися. Звістка про смертельний діагноз завжди докорінно змінює життя.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|