Чи можна нині визначити суто чоловічі чи суто жіночі професії? Важко, правда? Ми теж у цьому переконалися.
Сто дітей на місяць
Серед гінекологів їх завжди вистачало. Наприклад, в Івано-Франківську 40% акушерів-гінекологів — чоловіки.
Завідувач відділу патології вагітних обласного перинатального центру Олег Любінець присвятив цьому фаху понад 30 років. Вже й не злічити, скільки прийняв немовлят.
“Коли я працював у родильному залі, то щомісяця приймав до сотні дітей, — говорить лікар. — Багато жінок на мою честь називали своїх синочків. А зараз ті діти, яких я приймав, вже приходять народжувати своїх дітей. Поява дитини — велика радість не лише для родини, але й для лікаря. Коли після вдалих пологів малюк вже на грудях у матері — це таке щастя!”.
Олег Любінець каже, що трапляються й випадки, коли пацієнтка просить, аби її оглядала лише жінка. Але частіше таки просять їхні чоловіки.
Для пана Олега кожні нові пологи — це нові емоції. Найбільше їх після партнерських пологів, коли біля породіллі є її чоловік.
“Партнерські пологи позитивні як для жінки, так і для лікарів, — впевнений лікар. — Через біль жінки іноді можуть вести себе неадекватно. А поруч є рідні. І вони вже не так переживають. Чоловік і приголубить, і щось приємне скаже — жінка відчуває велику підтримку. А дивитися на них після народження дитини — велика приємність. Рідко який чоловік не заплаче, бо це відчуття — неймовірне”.
Перукар-екстремал
А от перукар — більше жіночий фах. Хоча нині у Франківську працюють з десяток чоловіків-перукарів, і в них нема відбою від клієнток.
Дмитро Пазюк вже 14 років робить зачіски. Коли починав, у місті було лише двоє чоловіків-перукарів.
“За фахом я інженер-технолог, — розповідає Дмитро. — Та коли був на виробничій практиці, моєму однокурснику відірвало пальця. І я вирішив, що в цій професії працювати не буду. От, з перукарством мене “лихий і поплутав”. Всього вчився біля крісла майстра”.
Дмитро й досі пам’ятає свою першу клієнтку та її переляк, коли та сіла до нього в крісло. Від неї й отримав перші чайові. Ті дві гривні тримає вдома, в рамочці. Потім вона прийшла знову.
“Серед моїх клієнтів мало чоловіків, бо не люблю їх стригти, — говорить Дмитро Пазюк. — Хіба друзів чи постійних клієнтів. Чоловіки не пунктуальні та капризні. А жінки — просто чудо. Завжди мені довіряють. Буває, засинають у кріслі, а я фантазую як хочу. Переваг у чоловіків-перукарів більше, бо я можу жартувати, розказувати анекдоти, і клієнтки їх сприймають. А жінка-перукар мусить бути стриманішою”.
Робота йому іноді набридала, і Дмитро брав творчі відпустки. Одна тривала вісім місяців, які він провів у Китаї. Вивчив мову, працював перекладачем з китайської, англійської. Потім знов повернувся додому.
У вільний час Дмитро багато читає, особливо психологічних книжок, бо не рідко у перукарському кріслі жінки діляться проблемами: чоловіки, розлучення, кредити. “І не завжди промовчиш, бо від тебе чекають якоїсь відповіді, — каже перукар. — Ці розмови накопичують якийсь негатив, від якого рятуюся екстримом: лижі, рафтинг, походи в гори, велоспорт”.
Вусатий нянь
Вихователь дитячого садочка — це вже суто жіноче. Але ж ні! Приватний садочок “Зернятко”, дуже непоганий дошкільний заклад із купою відзнак і нагород, має ще одну особливість. Тут працює єдиний чоловік-вихователь на всю Західну Україну — Віктор Кібірєв.
Після закінчення вишу чоловіка зі спеціальністю “вихователь у дошкільних закладах” навіть не хотіли брати на роботу. Дивилися з осторогою. Вдалося влаштуватись лише інструктором з фізкультури у школі-садочку №8.
“Там я зрозумів, що робота з дітьми — це моє, — каже Віктор. — Це мені прищепила моя перша вчителька, з якою й досі спілкуюся, раджуся. Потім збільшилась моя родина, і треба було їх забезпечувати. Сім років провів у торгівлі. Робота з ранку до ночі, постійні звіти. На сина часу не вистачало. Одного вечора він поставив мені голову на коліна і запитав: “Тату, коли ти, нарешті, почитаєш мені казочку?”. Я зрозумів, що роблю щось не те. Через деякий час запропонували роботу в “Зернятку”, за що я дуже вдячний”.
У колектив чоловіка-вихователя прийняли майже одразу. Звісно, спершу дивувалися, але швидко звикли. “Дивувалися і батьки, — посміхається Віктор. — Та я сам, як батько, також би так реагував, але мушу подякувати їм за розуміння та довіру. Діти звикали, перевіряли мене, завалювали запитаннями. Пам’ятаю, як перший раз прийшов, то у мене трусилися коліна. По їхніх очках та усмішках я побачив, що у нас вийде добра співпраця”.
Так і є. Зараз у Віктора Кібірєва, окрім своїх двох дітей, ще й ціла група — 33 малюки. Каже, що сприймають його як другого тата і дуже люблять, коли він читає їм казки.
“Я різними голосами зображаю кожного персонажа, — говорить вихователь. — Їм це дуже подобається. Стараюся робити так, аби у них спрацювала уява. Також любимо рухливі ігри. Я ніколи не соромлюся також бути дитиною. Звісно, не забуваю, що я педагог. Треба бути не над дітьми, а поряд з ними. Вони це дуже відчувають”.
За словами Віктора, щоразу кумедно спостерігати за обличчями перехожих, коли він виходить на вулицю з групою.
“Робота дуже легка, якщо до дітей ставитися з любов’ю, як до своїх, — каже Віктор. — Саме її не вистачає нашим дітям. Треба прислухатися до своєї дитини — вона все підкаже. Розвивати її здібності, читати казки, гратися. Не треба шкодувати часу. Отримаєте масу позитиву”.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|