Микола Кіцелюк, сільський голова села Текуча Косівського району, що на Івано-Франківщині, більшість проблем села вирішує… біля церкви.
Таку новацію сільський очільник запровадив уже давно. Чоловік з радістю розповідає, що біля храму люди стають уважнішими та спокійнішими. Окрім того, сюди приходять й ті, яких до сільради не докличешся.
- Розповідаю людям про те, що чув у районі, про необхідність впорядкування доріг, обійсть, проведення роботи на цвинтарі, біля цього ж таки храму, пояснюю особливості сплати земельного податку, - каже Микола Кіцелюк.
Мешканці Текучої до таких зборів під церквою уже звикли. Війт першим виходить з храму і прошкує за клілька метрів від церкви там є невеличке підвищення, на яке він стає та починає розмову з людьми. Останні задають війтові питання. Часом не погоджуються з тим, що він каже. Але лаятися, говорити нецензурні слова, як то, не таємниця, часом буває по сільрадах, у Текучій, не прийнято. Адже поруч - церква. Сором і гріх щось подібне робити. А релігійністю та побожністю ще наразі гуцули відрізняються.
Щоправда ніколи війт не повчає селян біля церкви після Богослужень у великі свята.
- Тоді, - каже пан Микола, - люди дуже поспішають додому, аби зустрітися із рідними, які приїжджають у село, побути з родиною. А тут я - зі своїми промовами. Так робити негоже». Як правило, збори біля церкви відбуваються двічі на місяць. Місцевий священик, о Микола Миклащук дуже позитивно відгукується про такі збори. Служитель церкви розповідає, що люди після таких зборів думають не лише про слово Боже, але й про слова місцевих обранців, які стараються зробити все, аби Текуча стала кращою.
Важливими є промови війта біля церкви є для тих, хто дебоширить в родинах чи зловживає алкоголем. Конкретних прізвищ тут не називають, але селяни добре знають, про кого каже Микола Кіцелюк. Порушники громадського спокою, як правило, після таких «виховних бесід» приходять наступного дня до сільради та просять вибачення у війта і у своїх рідних. А кому жодні настанови не допомагають, то Щовівторка до села приїжджає дільничний міліціонер викликає дебоширів та алкоголіків у сільраду, або йде до них додому, складає протоколи.
Праця війта дає свої результати: у Текучій немає крадіжок, наркоманів, злісних хуліганів, жінок непристойної поведінки, а про вбивство й казати не варто. Не забуває Микола Кіцелюк і заходити до школи. Як колишній педагог легко знаходить спільну мову з учнями та каже, аби вони не вживали пива, не курили, шанували старших, допомагали батькам, відвідували церкву. Тому в дитячій кімнаті міліції і на обліку в правоохоронців - жодного учня з Текучої.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|