23 команди місцевої пожежної охорони, що діють сьогодні на Прикарпатті, становлять лише 48% від мінімальної потреби області, - стверджує заступник начальника департаменту управління рятувальними силами Державної служби з надзвичайних ситуацій полковник служби цивільного захисту Микола Чечоткін.
Разом з тим, як стверджує начальник територіального управління МНС України в Івано-Франківській області полковник полковник служби цивільного захисту Володимир Чернецький, дві третини усіх пожеж торік сталося саме в сільській місцевості і в них загинуло загалом 42 особи. Головну причину такої ситуації головний пожежний області вбачає у віддаленості багатьох сільських населених пунктів від місць розташування штатних пожежно-рятувальних підрозділів. Виправити становище можна лише шляхом цілеспрямованого створення місцевих пожежних команд.
Втім, якщо конкретними успіхами на цій ниві може похвалитися Снятинський район, в якому створено та функціонують п’ять команд МПО, то у Богородчанському, Верховинському, Долинському, Калуському районах та на території Яремчанської міської ради таких підрозділів не створено взагалі.
Як стверджують пан Чернецький та керівники районів, ситуація має дещо покращитись цьогоріч. Зокрема, команду місцевої пожежної охорони планується створити у селі Вишків на Долинщині. Там вже придбано пожежний автомобіль і зібрано необхідні матеріали для будівництва пожежного депо, яке, відповідно до термінів поставлених першим заступником голови Івано-Франківської ОДА Василем Плав’юком, має відчинити свої двері вже до цьогорічного Дня Незалежності. На Косівщині такий підрозділ планується створити у селі Кобаки. Принаймні з відповідною ініціативою, за словами В.Чернецького, до нього вже звертався сільський голова, який зазначив, що громада села винайшла необхідні кошти і просив поради: де краще придбати пожежний автомобіль. Цікаво, що про вказану ініціативу кобаківців не знають у керівництві району.
Більше того: там переконані, що створювати команду МПО у Кобаках недоцільно, а натомість краще було б створити її у селі Яворів.
На Надвірнянщині подібний підрозділ планується створити у селі Цуцилів. Проте там ситуація з коштами є значно гіршою.
В свою чергу В.Плав’юк закликав місцеву владу та керівництво ТУ МНС не покладатись у справі створення команд місцевої пожежної охорони лише на сільські бюджети, які, зі слів чиновника є вельми скудними, а натомість висловив пропозицію залучення до такої роботи коштів великих підприємств, зокрема деревообробної галузі.
За словами начальника ТУ МНС, такі позитивні приклади вже мають місце на Рожнятівщині, де власні пожежні підрозділи створили ТзОВ “ЦБМ “Осмолода” та ІП “Кроно-Осмолода” і такі команди обслуговують не лише вказані підприємства, а й прилеглі населені пункти.
Автор: Сергій БІЛИЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|