У рамках українсько-швейцарської програми “Здоров’я матері та дитини” в обласному перинатальному центрі недавно презентували для учасників обласної конференції лікарів акушерів-гінекологів книгу “Ефективний антенатальний догляд”.
Зазначимо, що антенатальним називають період розвитку організму від моменту утворення зиготи до початку пологів. У книзі, яку Міністерство охорони здоров’я України та Національна медична академія післядипломної освіти ім.П.Шупика визнали навчальним посібником, ідеться про спостереження за вагітністю — як нормальною, так і ускладненою.
Посібник створено завдяки спільній фінансовій підтримці Швейцарської агенції розвитку та співробітництва й Агентства США з міжнародного розвитку, а друк його профінансувала згадана агенція альпійської країни. Книгу безкоштовно розповсюджуватимуть в усіх українських медуніверситетах, а насамперед у партнерських регіонах Програми — в Івано-Франківській, Волинській, Вінницькій областях та АР Крим.
Конференція ж прикарпатських лікарів акушерів-гінекологів, проведення якої теж профінансував швейцарський уряд, пройшла під гаслом “Постійне навчання лікаря — принципово важливий чинник покращення медичної допомоги”. Вона була присвячена ознайомленню із сучасними технологіями допологової допомоги, узагальненими в посібнику. Ті медичні фахівці, котрі не мали змоги бути в залі, взяли участь у ній дистанційно в режимі он-лайн завдяки телемедичному обладнанню, закупленому Програмою для дев’яти лікарень та пологових будинків області.
— Медичним закладам Прикарпаття передали інформаційно-комунікаційне обладнання на суму майже 104 тис. грн., — повідомила заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Зоя Ціхонь, — і тепер навіть у найвіддаленіших лікарнях зможуть використовувати сучасні технології. Це дозволить їм без якихось додаткових затрат вирішити проблему “інформаційної ізольованості лікарів”.
Наталія Рябцева, керівник офісу із впровадження програми:
— Я б сказала, що Івано-Франківщина порівняно з іншими партнерами фінансованої швейцарським урядом програми “Здоров’я матері та дитини” працює найбільш самостійно. Найближчим часом ми поставимо в райони вашої області медичне та комп’ютерне обладнання, яке вам дуже потрібне. Проведемо навчання головних лікарів закладів охорони здоров‘я з питань енергоощадності.
А координатор українсько-швейцарського проекту з поліпшення надання перинатальних послуг в Івано-Франківській області Мар’ян Яремко розповів:
— Українсько-швейцарський проект реалізують з 1998 року, практично від початку існування нашого обласного перинатального центру. Перше обладнання, яке ми отримали за рахунок проекту, — реанімаційне для новонароджених — працює до цього часу. Тепер здійснюють другу фазу проекту. Його поширили на всі райони області, в яких ми провели заняття за такими темами: раціональне ведення багатоплідної вагітності; ведення вагітності і пологів у жінок з рубцем на матці — це дуже важливо, бо дає змогу жінці після операції кесаревого розтину народжувати наступну дитину у природний спосіб; стабілізація стану новонароджених тощо.
Завдяки проектові, який націлює на використання сучасних медичних технологій, на Прикарпатті вдалося стабілізувати материнську і знизити перинатальну смертність, кількість випадків мертвонародження, запроваджено новацію — партнерські пологи, на яких присутні члени сім’ї породіллі. Реалізуючи проект, ми співпрацюємо з МОЗ України та департаментом охорони здоров’я ОДА.
Словом, участь у програмі “Здоров’я матері та дитини” відкриває Івано-Франківщині перспективу стати для інших областей базою передового досвіду, тим більше після завершення будівництва і введення в дію нового обласного перинатального центру. Невдовзі і пологові відділення лікарень у Надвірні, Коломиї, Косові, Долині, Рожнятові, Галичі, Рогатині, Верховині отримають у рамках Програми вкрай необхідне обладнання для реанімації новонароджених, інтенсивної терапії на загальну суму більше 1,3 млн. швейцарських франків, а в інші райони таке обладнання надійшло раніше. Тож за нинішнього обмеженого фінансування охорони здоров’я в Україні маємо бути особливо вдячні Програмі. Завдяки допомозі швейцарців уже зовсім скоро матимемо в області і так звані перинатальні центри другого рівня — їх створять, скажімо, в Коломиї, Калуші, Надвірні, де вже є навчені для роботи в таких центрах спеціалісти.
Автор: Іван ГАВРИЛОВИЧ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|