Цілковита тиша може настати у наших кафе, барах, ресторанах та на дискотеках. Бо музика, що там лунає це інтелектуальна власність, і за неї слід платити, розповідає ТСН-Тиждень.
У кафе, барах, ресторанах, магазинах і пляжах, на ковзанках і дискотеках та у будь-який публічних місцях, де звучить музика, у вартість наданих послуг входить і те, що слухають відвідувачі. Це зветься “Роялті”, і це справді велетенський шмат грошей, за який в країні йде тиха війна.
В ідеалі зібрані гроші мали б отримати, ті хто ці пісні пише, і ті, хто виконує. Натомість до музичних авторів та виконавців гроші в Україні йдуть довгою дорогою - через руки тих, хто має, вибив чи відсудив офіційне право збирати роялті, далі - ще й тих, хто має право поширювати музику.
В Україні чомусь існують одразу 4-5 приватних організацій-конкурентів, які мають законне право ходити і вимагати у бізнесу і навіть держустанов сплати роялті. Але куди гроші йдуть далі, невідомо. Різні збирачі вказують пальцем один на одного.
Організацію, яка донедавна була єдиною вповноваженою збирати роялті по кафе, барах, ресторанах, суд нещодавно позбавив цього статусу. Тепер до коштів за музику мають доступ декілька організацій.
У Києві закладів, де звучить музика, кілька тисяч, сума роялті вимірюється мільйонами. У Державній службі інтелектуальної власності запевняють, що платитимуть усі, “через сто років, після певної боротьби на ринку”. Бо саме стільки до повного захисту інтелектуальної власності йшла Європа. Поки в Україні роялті платить всього 10% тих хто користується музикою. Але це найбагатші платники. То ж ніхто із збирачів роялті закриватись не збирається.
Ця історія дуже дратує закордонних зірок, які звикли чесно отримувати зароблене. Роялті для компанії “Комп мьюзік”, що представляє музичні інтереси в Україні більшості закордонних виконавців та провідних українських, збирала та уповноважена організація, яку позбавили цього статусу. Тепер, у кого гроші світових зірок невідомо.
“Вони (західні представники музіндустрії – ред.) слухають,що ми їм розповідаємо з круглими очима”, - розповів директор ОО “Комп мьюзік” Олег Долінський.
Терпець в західних зірок поступово уривається. Чи означатиме це, що з українських публічних закладів зникне музика? “Не можу сказати, зникне чи ні, але на іміджі країни ця проблема відбивається”, - говорить представник Асоціації музичної індустрії України Ігнат Бережний.
Тож, поки діляться гроші, українці ризикують в публічних закладах чути не музику, а себе чи сусідів.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|