Україна увійшла в п’ятірку країн, де особливо добре заробляють фрілансери. За якісну працю іноземні компанії перераховують вільним від офісів співвітчизникам мільйони доларів, пише “Корреспондент”.
За оцінкою експертів, у фрілансерів високого рівня місячний дохід за рахунок іноземних пропозицій може коливатися від декількох тисяч доларів до 10-12 тис. доларів, тоді як зарплата ІТ-спеціаліста у вітчизняній компанії не перевищує 1-1,5 тис. дол.
“Іноземцям не треба пояснювати, чому за роботу дизайнера треба платити, а за якісну роботу - платити дорого”, - говорить фрілансер Мирослав Галавай.
Крім того, хоч і зростаюча, але поки слабко розвинена ІТ-сфера в Україні не в змозі забезпечити талановитих програмістів достатнім фронтом робіт і дати їм можливість заробити. Також фріланс дозволяє жити в будь-якій країні світу.
Як зазначає видання, кількість українців, які не бажають бути прив’язаними до місця в офісі і монотонного робочого графіку, стрімко зростає. Про це свідчать дані найбільшої міжнародної біржі фріланса elance.com, де в листопаді 2012 року зареєструвалися 738 працівників з України - удвічі більше, ніж за той самий період 2011-го. Всього на сайті можна знайти 13,8 тис. українців. Більшість - ІТ-фахівці і веб-дизайнери, є також копірайтери, перекладачі, фінансисти, розробники промислового виробництва і маркетологи.
За підрахунками elance.com українські фахівці за минулі 5 років заробили понад 38,2 млн дол., посівши за цим показником четверте місце, поступившись тільки США (166,2 млн дол.), Індії (165 млн дол.) і Пакистану (39,9 млн дол.).
Успіхи вітчизняних фрілансерів експерти пояснюють, з одного боку, їхньою високою кваліфікацією, а з іншого - тим, що послуги мережевих гастарбайтерів обходяться іноземним замовникам на 30-40% дешевше, ніж праця фахівців із США і Євросоюзу.
За словами самих фрілансерів, робота “вільного стрілка” дозволяє їм самостійно планувати свій графік і вибирати найбільш цікаві проекти. Водночас, непередбачуваність графіка також може додавати незручності, а заробіток є нестабільним. “Фріланс - це завжди ризик, але насправді він непогано оплачується”, - говорить віце-президент компанії в сфері ІТ-рішень для індустрії логістики Cargo Wise Володимир Білановський.
Як зазначає віце-президент з управління персоналом та організаційного розвитку ІТ-компанії Міратех Дмитро Філіпов, професія програміста і веб-дизайнера в Україні стає все більш популярною, але економіка країни поки не в силах працевлаштувати всіх фахівців, тому вони все більше пропонуватимуть свої послуги віддаленим замовникам.
“Через п’ять років компанії найматимуть через Інтернет ще більше фахівців. А з урахуванням складної економічної ситуації в українців просто не залишається вибору”, - говорить у свою чергу Білановський.
Джерело:
ТСН
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|