Людство втрачає в інтелектуальних і емоційних здібностях, довела група вчених зі Стенфордського університету (США). Інтелект та емоції найвразливіші для дії генних мутацій, пояснюють автори дослідження, висновки якого опубліковані в журналі Trends in Genetics. Мутації ж останнім часом не призводять до підвищення інтелекту, адже людям не потрібно його використовувати, щоб вижити.
Не виключено, втім, що на той час, коли зниження інтелекту почне загрожувати технологіям, учені-генетики придумають, чим замінити природний відбір, який буде визнаний застарілим способом еволюції.
“Стрибок в розвитку розумових здібностей й оптимізації роботи генів, що відповідають за інтелект, стався у наших предків ще до того, як вони прийшли з Африки”, – відзначив доктор Джеральд Кребтрі, провідний автор дослідження. В умовах, в яких вони жили, виживання було основним завданням, і на нього були направлені всі сили інтелекту, тому генні мутації призвели до піку його розвитку.
Після цього інтелектуальна потужність людини пішла на спад: у зв’язку з розвитком сільського господарства й урбанізації жити стало набагато простіше, і людство почало слабкіше чинити опір мутаціям, що призводять до порушень інтелекту.
Грунтуючись на обчисленнях частоти, з якою шкідливі мутації з’являються в людському геномі, і припущенні, що в розвитку інтелекту задіяно від двох до п’яти тисяч генів, доктор Кребтрі припускає, що протягом трьох тисяч років і 120 поколінь ми витримали дві або більше мутацій, що призводять до погіршення наших інтелектуальних і емоційних здібностей.
Крім того, за нещодавніми результатами наукових досліджень, отриманих нейробіологами, виявилось, що гени, задіяні у функціях мозку, надзвичайно сприйнятливі до мутацій. На думку доктора Кребтрі, відсутність тиску природного відбору і велика кількість сприйнятливих до мутацій генів у своєму поєднанні поступово руйнують наш інтелект.
Проте втрати в інтелекті досить повільні, і якщо у нас розвиваються технології і наука, надалі люди повинні знайти протидію цим руйнівним процесам.
За словами Кребтрі, через певний час учені опишуть кожен з мільйонів генних мутацій, які можуть поставити під загрозу наш інтелектуальний розвиток, і знатимуть, як ці мутації взаємодіють один з одним і з довкіллям. І тоді, можливо, ми будемо в змозі чарівним чином виправити будь-яку мутацію, яка сталася в будь-якій клітині нашого організму в будь-якій стадії її розвитку. Таким чином, жорстокий процес природного відбору буде непотрібним, відзначає вчений.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|