За період з 10 жовтня по 1 листопада 2012 року громадяни України викупили понад 90% від обсягу емісії казначейських зобов’язань серії “А”, номінованих в іноземній валюті. Це свідчить про успіх запуску цього інвестиційного інструменту. У найближчий час очікується емісія зобов’язань серії “Б”.
Громадяни України частину коштів зберігають у валюті. Але у зв’язку із забороною валютного кредитування ставки по банківських депозитах в валюті знижуються. Перед державою постало питання: яким чином забезпечити населенню можливість отримати прийнятний дохід у валюті? Введення в обіг валютних казначейських зобов’язань - оптимальний крок в напрямку створення можливостей для такого заробітку, особливо для громадян України, що зберігають свої кошти “під матрацом”.
На підставі Закону “Про внесення змін до статті 11 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок щодо казначейських зобов’язань”, починаючи з 10 жовтня 2012 року “Ощадбанк” розпочав продаж принципово нових державних цінних паперів - казначейських зобов’язань України на пред’явника в документарній формі номінальною вартістю 500 доларів США і терміном обігу 2 роки.
Купівля державних казначейських зобов’язань на 100% безпечна для громадян, тому що дані цінні папери повністю гарантовані державою. Інвестиції в державні казначейські зобов’язання є не тільки безпечними, але й високоприбутковими. Дохідність по ним складає 9,2% річних в доларах США.
“Дохідність казначейських зобов’язань як мінімум відповідає валютним депозитам, є двостороннє котирування на купівлю-продаж - тобто забезпечена фактично стовідсоткова ліквідність” - впевнений директор генерального департаменту банківського нагляду Нацбанку Олексій Ткаченко.
Населення належним чином оцінило переваги казначейських зобов’язань у валюті, за короткий термін вони впевнено зайняли відповідну нішу на ринку інструментів заощадження та примноження коштів. Про це красномовно свідчать цифри.
Загалом за період з 10 жовтня по 1 листопада громадяни України купили 179,81 тис. казначейських зобов’язань на суму 90,091 млн. дол. Нагадаємо, обсяг емісії казначейських зобов’язань серії “А” за номіналом становить 100 млн. дол. Отже, лише за 23 дні реалізовано 90,09% від обсягу емісії серії “А”. Це є свідченням високої довіри громадян до держави, та зокрема Нацбанку і Мінфіну України.
За період з 10 жовтня по 1 листопада найбільших успіхів в продажу нових державних цінних паперів досягло Головне операційне управління “Ощадбанку” (реалізовано 79,115 тис. сертифікатів на суму 39,637 млн. дол.). За цей же період у Івано-Франківській області було реалізовано 2 800 сертифікатів на суму 1 402 708 дол.
За перші 23 дні продажу валютних казначейських зобов’язань високу активність в плані придбання казначейських зобов’язань у доларах також проявили мешканці:
- Києва та Київської області (реалізовано 46 911 сертифікатів на суму 23 505 207 дол.)
- Черкаської області (реалізовано 11 961 сертифікат на суму 5 992 943 дол.)
- Львівської області (реалізовано 7 362 сертифікати на суму 3 688 520 дол.)
- АРК Крим (реалізовано 7 253 сертифікати на суму 3 633 703 дол.)
Нагадаємо, казначейські зобов’язання випускаються двома серіями: “А” та “Б”. Обсяг випуску кожної серії складає 100 млн. доларів США за номіналом.
Повернення власникові номінальної вартості казначейського зобов’язання (500 доларів США), здійснюється в установах Ощадбанку починаючи з другого дня після закінчення терміну обігу разом з виплатою доходу по неоплачених купонах. Дата погашення казначейських зобов’язань серії “А” - 8 жовтня 2014 року.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).