У Музеї писанкового розпису в Коломиї відбулася персональна виставка співачки, журналістки, телеведучої, віце-президента мистецької агенції «Територія А» Анжеліки Рудницької.
Авторка представила близько 70 творів, що вирізняються вишуканою кольоровою гамою та довершеною композиційністю. У своїх роботах художниця оригінально інтерпретує давні українські символи. Як наголосила у вітальному слові генеральний директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського Ярослава Ткачук, «Анжеліка Рудницька зародила новий стиль, своєрідний етномодерн, побачила й показала багатогранний світ у зовсім іншому вимірі».
Пропонуємо нашим читачам ексклюзивне інтерв’ю з мисткинею.
- Пані Анжеліко, ви востаннє приїжджали до Коломиї понад місяць тому з концертом на захист української мови. З персональною виставкою також відвідували наш край, але ще п’ять років тому. Що пов’язує вас із нашим містом?
- Із Коломиєю мене поєднує чимало приємних моментів. Я долучалася до мистецької акції «Сім чудес світу», куди ввійшов і Музей писанкового розпису. Героїня моєї книги «Пристрасна траса до щастя» Аліна теж з Коломиї. Це місто свого часу надихнуло мене і на створення багатьох полотен.
- Знаю, що ви захоплюєтеся гуцульською культурою.
- Я цікавлюся всім, що є українським. Коли приїхала до Коломиї, зробила прогулянку нічним містом. Захопилася ним ще більше. Але дуже сумно стало, коли відвідала ринок. Бо зрозуміла, що традиційні ремесла вимирають. Їх замінюють синтетика, штучність. Прикро, що це твориться в тому краї, де трепетно ставляться до української культури, де з покоління в покоління передають традиції і шанують їх.
- Ви досягли успіху і далі досягаєте перемог у багатьох сферах. Одночасно займаєтеся кількома проектами. Як можете виконувати стільки роботи?
- Я відповім просто: бо нікому цим займатися. Присвячую себе декільком справам одночасно не тому, що мені не хочеться відпочити, а тому, що це ніхто не зробить за мене. Повірте, це під силу кожному з нас. Бо всі українці є дуже талановитими. Не потрібно покладатися на когось. і не варто рівнятися на сусіда. Тобто якщо він купив нову машину, то неодмінно і мені потрібно її придбати. Ні, потрібно робити свою справу. В мене є один ідеал - це Бог. Я рівняюся на Його науку. Так навчили мене батьки.
- Окрім мистецтва, ви приділяєте чимало часу літературі.
- Так. Коли приходить літературна муза, я все відкладаю і пишу. Після однієї з виставок прийшло натхнення для написання жіночого роману про кохання. Два з половиною роки пішло на підготовку книжки про українську співачку Оксану Білозір. Прикро, що сьогодні люди мало цікавляться українською музикою. Вважаю, що історія кожної талановитої людини - це ніби історія цілої країни. Тому я вирішила написати книгу про життя співачки від її дитинства до підкорення пісенного Олімпу. Таких книг про українських музикантів, співаків, артистів нам сьогодні дуже не вистачає.
- Виставка в коломийському Музеї писанкового розпису є частиною вашого всеукраїнського арт-туру?
- Якось подумалося, якщо артисти роблять тури країною, то чому ж не можна зробити, так би мовити, арт-тур. Вирішивши поєднати досвід із захопленням, помандрувала Україною з виставками. Одна з них відбулася в Києві в Музеї імені Тараса Шевченка. Також представила роботи вже в Луганську, Кіровограді, Чернігові, Рівному. Планую об’їздити Україну під девізом «Зшиємо любов’ю Україну». Завдяки мистецькому об’єднанню «Остання барикада» залучаю українців любити своє, рідне.
- Ваші експозиції побували чи не у всіх країнах Європи. Їх бачили в Латвії, Естонії, Македонії, Болгарії, Румунії, Грузії, Бельгії, Франції, Голландії. Ви мали понад сотню персональних виставок. Одну з нагород привезли із Південної Кореї в 2010 році. На всесвітньому фестивалі культури і мистецтв вам було присвоєно звання «Світовий майстер».
- Це було дуже відповідально, бо я представляла не тільки себе, а й всю Україну. Як на мене, мистецтво - це найближчий шлях до серця людини. Не менш яскраво запам’яталася виставка в Палаці Ради Європи, де засідають європейські парламентарі. Найцікавіше те, що коли ми зайшли до зали для представлення, то побачили, що всі відвідувачі стоять біля наших стендів. іноземці були в захопленні від української культури. Казали, що, читаючи пресу, дізнаються тільки негативні моменти з життя України, про дешевий алкоголь, корупцію. Тому так важливо відкривати Україну для світу з іншого боку.
- У вашому житті був важкий момент, коли прийшла жахлива недуга. Саме тоді ви віднайшли в собі талант мисткині.
- Так. Був період, коли я лежала паралізована. Не мала можливості вести програми, співати на сцені, вести публічну діяльність. Дивлячись весь час на білу стелю, якось зрозуміла, що я малюю в уяві. і необхідно це перенести на папір. Пізніше ці малюнки почала переносити на тканину. Так розпочалася моя мистецька робота. Коли не можеш жити зовнішнім світом, то потрібно придивитися до внутрішнього. Дехто дивується, як я стала художницею, не маючи відповідної освіти. Але навчання - це не тільки школа. Це споглядання, аналітика, пізнання світу. Цього року мене прийняли до Національної спілки художників України.
- Чи є люди, на яких рівняєтеся?
- В мене немає кумирів. Є Бог, Він подарував мені дуже багато талантів. Я знаю: якщо людина не використовує свої таланти, то вони так легко зникають, як і появляються. Тому я щодня працюю над тим, щоб вони не зникали.
Автор: Оксана ЯСІНСЬКА, Олена КОЗАЧЕНКО
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|