18 жовтня вступив в дію закон №5284-VI, яким передбачається врегулювати випуск і використання електронних грошей.
Метою закону є забезпечення безперервного, надійного та ефективного функціонування платіжних систем, масове впровадження безготівкових розрахунків і розвиток національної платіжної інфраструктури, зменшення валютних витрат банків шляхом переходу на оплату послуг платіжних організацій платіжних систем в гривні і підвищення якості послуг, що надаються банкам і громадянам України платіжними системами.
Важливі практичні нюанси ринку електронних платежів пояснює Директор Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем Національного банку України Наталія Синявська.
«Електронні гроші – це вид розрахунків, який використовується для розрахунків невеликими сумами в мережі Інтернет. Для того, щоб отримати електронні гроші на рахунок, клієнту не потрібно йти до банку, відкривати рахунок, вносити туди кошти. Він може це зробити знаходячись дома, за своїм комп’ютером і, відкриваючи в системі електронних грошей рахунок, зможе внести туди гроші або безготівковим шляхом поповнення, або купивши скетч-карту із відповідним номіналом поповнення. Таким чином, він отримує ці гроші на рахунок. Використовувати їх можна також в мережі Інтернет для здійснення купівлі товарів або послуг, які надаються в цій системі електронних грошей», – повідомила Н.Синявська.
На її думку, поки що поширені в Україні готівкові розрахунки є дуже обтяжливими для економіки, адже потребують створення відповідної інфраструктури для їх обслуговування. Через це й прийнятий відповідний закон.
«Що необхідно знати громадянам? Найголовніше – ці гроші не персоніфіковані. Це значить, що невелика сума грошей (зараз вона обмежена сумою в 8 тисяч гривень) не має ідентифікатора, кому вона належить. Ви ідентифікуєтесь в системі електронних грошей за своїми ідентифікаторами: або номером телефону, або іншим набором цифр, який видасть система. Але прізвище та ім’я ніхто не буде бачити. Тому ця система використовується для невеликих покупок в мережі Інтернет. Тобто, вони взагалі мають вираження виключно в електронному вигляді. Їх не можна фізично пощупати. Але якщо у громадянина залишилась певна сума на рахунку, їх можна потім перевести в готівку», - додала Директор Генерального департаменту інформаційних технологій та платіжних систем НБУ Наталія Синявська.
Джерело:
НБУ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|