Питання, в чому краще зберігати гроші, хвилює усіх. Хочеться мати такий фінансовий інструмент, який був би стовідсотковою надійним, мав високу дохідність, та щоб при цьому його можна було швидко продати, перетворивши на готівку. Тепер такий інструмент є – казначейські зобов’язання України, які буде продавати «Ощадбанк».
Чи є сенс складати готівкові долари в тумбочку чи під подушку? Інфляція в США – 2,5% на рік. А в Україні – 0%. Виходить, в гривні зберігати заощадження вигідніше. Але, якщо частина громадян все одно хоче частину своїх накопичень тримати в доларах, чи варто їх переконувати? Краще розробити та запровадити такий доларовий інструмент, який приноситиме високий дохід, що і зробили Мінфін і Нацбанк. Мова йде про казначейські зобов’язання України.
З 10 жовтня державний «Ощадбанк» починає продавати населенню казначейські зобов’язання України серії «А». Це принципово новий вид цінних паперів, в тому числі і через те, що облігації номіновані в доларах. Так склалось, що українці довіряються цій валюті. Не лякає їх ні розмір дефіциту бюджету США, ні величина держборгу. Що ж, якщо населення бажає частину своїх заощаджень зберігати в доларах, треба надати йому таку можливість.
Долари можна покласти на депозит. Але в серйозних банках більше 6-7% річних за таким внеском не отримати. А дохідність казначейських зобов’язань України відчутно більша – 9,2% річних. Українські банки надійні, але державі люди звикли довіряти не менше: казначейські зобов’язання (КО) України повністю гарантовані державою.
Де можна купити КЗ? Там, де і оперативно продати в разі необхідності – в «Ощадбанку». З урахуванням того, що «Ощадбанк» має найрозгалудженішу мережу філіалів і відділів, кращого варіанту і бути не може.
Кілька важливих деталей для власників КЗ. Державні папери серії «А» випущені на суму 100 млн. доларів, очікується випуск «Б» на аналогічну суму. Казначейські зобов’язання мають звичну для нас усіх документарну форму, випущені на пред’явника, номінал цінного паперу – 500 доларів. Дохід за ними буде виплачуватись кожні 6 місяців (т.з. купонний період) у розмірі 23 долари на один цінний папір. Отримати купонний дохід можна в усіх відділеннях «Ощадбанку», починаючи з другого дня після закінчення купонного періоду. Для зручності громадян дати виплати вказані на купонах цього цінного паперу.
Ціна купівлі КЗ залежить від того, коли їх купують: чим ближче час виплати купонного доходу, тим вище ціна продажу казначейського зобов’язання. Звичайно, громадян цікавить не тільки купонний дохід, але і питання: коли і як можна буде повернути вкладені гроші. Строк обігу КЗ – 2 роки, тобто казначейські зобов’язання серії «А» будуть погашені 8 жовтня 2014 року. Починаючи з другого дня після закінчення строку обігу зобов’язань їх номінальна вартість (нагадаємо – 500 доларів) повертається власнику в установах «Ощадбанку». Разом з погашенням зобов’язань виплачується і непогашений купонний дохід за ними.
До речі, на Інтернет-сайті «Ощадбанку» створено спеціальну сторінку, присвячену казначейським зобов’язанням. Ось її адреса - http://www.oschadnybank.com/ua/private/kaznacheysk_zobov_yazannya/.
На Інтернет-сайті Міністерства фінансів www.minfin.gov.ua також є сторінка стосовно КЗ. Для зручності громадян, що бажають отримати детальну інформацію про казначейські зобов’язання по телефону, працює кілька спеціальних телефонних ліній: (044) 249-23-06, (044) 363-01-33, 0-800-210-800.
Голова Правління «Ощадбанку» Сергій Подрєзов впевнений, що казначейські зобов’язання користуватимуться попитом у населення. «Це стабільний, надійний та найменш ризикований спосіб зберегти власні гроші», - повідомив він.
В свою чергу, спеціалісти Національного банку України звертають увагу на те, що елементарні розрахунки показують: якщо громадянин протримає казначейські зобов’язання хоча б півтора місяці, то накопичений за цей час купон дозволить продати цінні папери без збитку. Якщо ж не продавати, а тримати далі, до настання строку погашення, казначейські зобов’язання принесуть доволі відчутний дохід.
Джерело:
НБУ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|