Таке порівняння може виглядати трохи дико, проте професійні автомайстри та водії переконують — якщо не слідкувати за станом окремих агрегатів двигуна, можна отримати чимало проблем. Отож, на що звертати увагу водіям, аби уникнути неполадок у «серці» свого автомобіля.
«Перш за все треба слідкувати за рівнем мастила, — говорить івано-франківський гонщик та автомайстер Володимир Бекеньов. — У тих, хто цього не робить, часто виходять з ладу гідрокомпенсатори, які приводять в рух клапани. Масло треба міняти вчасно, при чому разом із фільтром. А в наших умовах заміну можна робити навіть трохи раніше, ніж рекомендує виробник».
«Міняти треба усі розхідні матеріали, — доповнює свого колегу калуський гонщик, діючий чемпіон України з гірських перегонів, викладач місцевої школи водійської майстерності Сергій Жолинський. — Це стосується масла, масляного фільтра, а також паливного та повітряного фільтрів. Новий двигун хоче саме синтетичного масла. Масло має бути якісне. Нині його важко знайти, тому раджу купувати масло на СТО та обов’язково запитувати сертифікати якості — щоб не придбати масло, розлите в найближчому гаражі. Так само доброго мастила хоче й коробка передач, при чому воно має відповідати спеціальній класифікації».
Особливу увагу Сергій Жолинський радить звертати на фільтри. «Нині люди не заробляють багато та стараються якнайдовше їздити на одному фільтрі, — каже гонщик. — Але якщо в машині стоять погані фільтри, це рівнозначно, якби людина одягнула протигаз і цілий день ходила, бігала, займалася своїми справами. Погані фільтри виснажують автомобіль, він немов задихається. Цікаво, що фільтр масла має відповідати конкретній моделі авто. Приміром, якщо система не має масляних клапанів, то треба ставити фільтр, який має такі клапани».
Проблема фільтрів особливо актуальна для дизельних двигунів. Вони є дуже чутливими до якості мастила та пального. Тому що кращий стоїть фільтр, то більшим буде ресурс двигуна. Не треба забувати і про свічки запалювання. Найкраще їх міняти восени, перед зимовим сезоном. Також фахівці радять не купуватися на дешеву ціну пального. Як правило, воно є низької якості, не повністю згорає, утворює нагар і додає проблем двигуну.
За словами Володимира Бекеньова, зовні свої неполадки двигун може показати патьоками рідин. Тому час від часу треба слідкувати, чи в моторі нічого не підтікає. Також, щоб зберегти силовий агрегат, треба їздити обережно, намагатися не чіпати днищем на ґрунтових чи гірських дорогах. А тим, хто часто з’їжджає з асфальтового покриття чи постійно возить мішки з городу, найкраще було б поставити захист двигуна.
«Окремого підходу потребує мотор, що працює на газі, — додає Володимир Бекеньов. — Такий двигун зношується швидше. Особливо це стосується автомобілів пострадянських виробників, їхні клапани швидко втрачають зазори, мотор починає «цокотіти». Тому, якщо в бензиновому моторі ці зазори треба регулювати кожні 60 тис. км, то в газовому — кожні 20 тис.».
«Я завжди кажу водіям, з якими займаюся, що майстерність — не лише в доброму керуванні автомобілем, а й у тому, як він ставиться до машини, — каже Сергій Жолинський. — Навіть коли машина просто зовні помита й чистенька, то складається враження, що вона доглянута і зсередини. Переважно так і є. Автомобіль можна порівняти з живим організмом. В людини, коли хворий якийсь орган, можуть виникнути якісь ускладнення, так само у двигуні проблеми з одним вузлом часто тягнуть за собою додаткові наслідки в інших місцях».
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|