Маленьким аутистам не можуть знайти місця в дитячих колективах України. До праці з такими дітьми не готові ні вихователі, ані інші діти та батьки. Особливо бракує фахівців у регіонах.
Дитячий аутизм лише вивчають у світі, а в Україні це майже вирок. Спочатку цю недугу довго не можуть діагностувати, а потім перед такою дитиною виявляються зачиненими двері майже усіх дитячих державних колективів, а на приватні не у всіх сімей є кошти, йдеться у сюжеті ТСН.
Зовні чотирирічна Ганнуся звичайна дівчинка. Проте прогулянок серед людей її батьки уникають. Освітяни Кременчука от уже кілька років як дають зрозуміти Ганнусі, що їй поки що немає місця серед дітей.
Мама дівчинки Оксана Поліщук жаліється: “Нам сказали, що не бачать сенсу допомагати таким дітям - вони не принесуть користі суспільству, та ще й не будуть платити податки. Ми зіштовхнулись зі стіною байдужості та нерозуміння”.
Таких дітей ще називають “річ у собі”. Вони замкнуті і мовчазні, але дуже різні. Іще нещодавно в Україні їм ставили діагноз шизофренія чи розумова відсталість. Це вже тепер відомо - аутисти згодом можуть писати книги і музику.
Керівник управління уповноваженого Президента з прав дитини Людмила Волинець розповіла про сумну статистику: “Якщо 5 років тому таких дітей було 600, а зараз 2000, то ми маємо прогноз, що це 1 % дітей. Тому не виключено, що треба буде в кожному дошкільному закладі створювати окрему групу”.
Про те, як працювати з аутистом, в Україні знають одиниці, і зазвичай - це фахівці приватних закладів. Психіатри кажуть, що за ранньої діагностики і вчасної корекції 80% аутистів можна витягти з їхнього світу.
У Ганнусі шанси одужати щороку меншають. У сім’ї нині вже на межі і грошові, і моральні сили боротися за дитину. На потрібні дитині масажі й заняття коштів немає, а державні комісії чи не щороку піддають дівчинку черговому діагностуванню в лікарнях, а це протипоказаний для неї стрес.
Мама Ганнусі розповіла: “Ми просили прийняти нас хоча б частково, на годину-дві”. Проте їм відмовили.
Ганнусі Поліщук обіцяють допомогти. Батькам фахівці радять набратися терпіння і заняття серед дітей радять починати з 5 хвилин перебування там. І ще пам’ятати, що дитячий колектив може лікувати, а може і калічити.
Батьки Ганнусі як і сотні в Україні готові ризикнути, бо вони точно знають, що самотужки витягти дитину-аутиста до нормального життя не у змозі.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|