Першокласників у цьому році чекає ускладнена програма - наприклад, вони почнуть вивчати англійську і основи геометрії, пише ”Фокус”.
З першого вересня у школах України почнеться поступове впровадження нового Держстандарту початкової загальної освіти. Зміни торкнуться практично всіх предметів.
“Нова програма підлаштовується під сучасних дітей. Сьогоднішні шестирічні діти набагато розумніші за своїх попередників - вони йдуть до школи вже з певним багажем знань”, - сказала завідуюча навчальною частиною школи №299 Софія Славуцька. Реакція мам на зміни в програмі неоднозначна - одні побоюються безсонних ночей над домашнім завданням, а інші впевнені, що освітня система зробила крок вперед.
Електронні книги. Більше 500 українських шкіл перейдуть на них з 1 вересня. Причина - брак звичайних підручників та їх дорожнеча.
Нові слова у букварі. Там тепер з’явилися картинки з гаджетами - мобільними телефонами, комп’ютерними мишами. Йдеться у букварі і про валюти різних країн.
Геометрія. Першокласники будуть вивчати, що таке криві, куб, ромб, циліндр, промінь. Це нововведення викликає особливе занепокоєння батьків. З ними частково згодні і фахівці. Так, викладач математики ліцею імені Я. Кондратьєва Вікторія Ареф’єва впевнена, що обсяг інформації у першокласників і так буде величезним, і геометрія може стати для них проблемою.
Поновлена фізкультура. Новий предмет “Здоров’я і фізична культура” навчає дітей не тільки правильно харчуватися і займатися спортом. Тепер їм будуть пояснювати, що робити при серйозних травмах, як надавати першу медичну допомогу. Психологи вважають, що ці знання потрібно подавати тільки в легкій формі. “Не можна так, просто з першого вересня, вчити 6-літню дитину робити штучне дихання. Тут важливий професіоналізм педагога”, - вважає шкільний психолог Тетяна Алексійчук.
Англійська. Раніше англійську мову в школах вчили з другого класу, тепер її викладатимуть з шести років. Батьки тих дітей, які до школи іноземною мовою не займалися, побоюються, що вони будуть почувати себе невпевнено серед тих, хто займався англійською в садку або їздив за кордон.
Ніяких оцінок. Вперше в середній школі з’явилися предмети, які не оцінюються звичними балами. Це фізкультура і мистецтво (нова дисципліна, яка об’єднує малювання і спів). Педагоги впевнені, що це правильно - талант або спортивну підготовку не можна оцінювати, порівняння можуть образити дітей.
Світ замість України. Зі шкільної програми зник предмет “Я і Україна”, замість нього з’явився “Я у світі”. Його почнуть вивчати вже з другого класу. По суті, новий курс об’єднує природознавство і суспільствознавство. У Міносвіти кажуть, що поставити в програму нову дисципліну довелося, тому що результати досліджень виявили в українських школярів прогалини в природознавчій освіті.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|