23-річний Юрій Венгринюк, аспірант Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника із Коломиї отримав запрошення на навчання від Європейського Центру післядипломної освіти і Оксфордського університету. Молодий юрист є єдиним представником України серед тридцяти учасників цього післядипломного юридичного навчання.
В Оксфорді він вивчатиме напрямок «Міжнародне приватне право і право Євросоюзу». Із молодим юристом, якраз перед від’їздом до Великобританії, поспілкувалася наш кореспондент.
— Для мене це запрошення було несподіваним, адже ніяких заявок нікуди я не подавав, — каже задоволений і навіть дещо спантеличений такою радісною звісткою Юрій . — Мені прийшло запрошення на електронну пошту. Це була звичайна електронна брошура, де було написано, чи не хотів би я взяти участь у такому навчанні. Спочатку, чесно кажучи, я подумав, що це просто лохотрон. Ну щось схоже на грінкарт. Начебто люди масово виграють, а згодом виявляється, що це неправда. Але я свою участь підтвердив, почав переписуватися із представниками дирекції центру європейської післядипломної освіти, які співпрацюють з Оксфордським університетом. Згодом мене запитали, чи мені потрібне запрошення для отримання візи у Велибританію. А далі вже прислали офіційне запрошення. Тоді я і повірив. Була безмежна радість моя, батьків, друзів та колег з аспіратнури і викладачів.
— Юрію, чому ви обрали собі юридичний фах, адже зараз правників дуже багато і конкуренція на ринку праці дуже велика?
— Юристом бути престижно, і якщо ти добре виконуєш свою роботу, посітйно вдосконалюєшся у професії, вивчаєш все нове, той на ринку праці можна поборотися і отримати перемогу (сміється. — Авт.)). Зрештою на моє рішення стати правником вплинуло ще те, що мій прадід по материній лінії ще за часів Австро-Угорщини був у Коломиї відомим адвокатом. Він приїхав на Прикарпаття із Відня, де був суддею. Але в Коломиї він змінив фах і став адвокатом. Про нього мені, на жаль відомо мало. Але з дитинства мені про нього розповідали. Окрім мене, в родині ніхто не обрав юридичної стежки, батько займається бізнесом, мати—викладач у медичному коледжі, а брат—економіст. мови. Ось я із дитинства готував себе до того, що стану юристом, а ще вивчав іноземні мови.
Після закінчення школи став студентом юридичного інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. У 2010-ому закінчив та поступив в аспірантуру. Обрав напрямок «Міжнародне приватне право», адже ще зі шкільних років мене цікавило, які його механізми у нашій державі. А тепер ще хочу докласти свої знання для того, аби Україна стояла на одному щаблі із високорозвиненими державами світу. Зокрема цікавлюся правом Євросоюзу.
— А як Ви вийшли на міжнародний рівень?
— Усе через знання іноземних мов: насамперед англійської. Знаю ще й німецьку, польську та російську. Якщо ти знаєш мову, то все не так складно. Окрім того, ще під час студентського навчання неодноразово брав участь у міжнародних наукових конференціях та конкурсах, семінарах, правових школах, маю багато публікацій за кордоном у спеціалізованих юридичних виданнях. Їзди до Латвії, Росії, Польщі, Італії, Німеччини. Щоправда все вищеперелічене потребує чимало грошей. Щось я заробляв сам, адже постійно отримував підвищену степендію, брав участь у різних грантових проектах, та степендійних програмах. За зроблені гроші купляв літературу, хоча була спокуса витратити їх і на відпочинок. Не буду обманювати, але і для цього мені кошти потрібні. Тому стараюся раціонально розприділити свій час, аби вистачало на навчання, працю та відпочинок.
— Чи займалися Ви і юридичною практикою?
— Навчаючись, розумів, що теорія не може бути без практики. Тому поєднував роботу з навчанням, завідував юридичною клінікою університету, де надавалася безкоштовна юридична допомога малозабезпеченим прикарпатцям. Представляв інтереси юридичних та фізичних осіб у судах. Окрім цього ще займався громадською діяльністю, очолював обласний осередок Ліги студентів Асоціації правників України.
— Що Ви конкретно вивчатимете в Оксфорді?
— Ми будемо навчатися за вузьким профілем — міжнародна юридична практика, яка стосується міжнародного цивільного процесу, захисту прав людини у праві Євросоюзу. Розповідатимуть нам і про проблеми пов’язані з кризою валюти євро. Ми навчатимемося протягом місяця, матимемо безкоштовно житло та їжу. Окрім того, у нас кожен день розхписаних ледь не по хвилинах, ми матимемо екскурсії, вичатимемо традиції, звичаї та кухню Великобританії.
Проте плата за транспорт — моя. За саме навчання, зважаючи на мій вік, країну, з якої мені далеко добиратися, я платитиму 520 євро. Після навчання я отримаю диплом. Він дасть можливість здобуття ступеня доктора філософії права. І я хотів би продовжити навчання закордон й надалі, а згодом повернутися в Україну та застосовуватим набуті поза межами держави знання.
— Як саме?
— Насамперед, це стане мені в пригоді під час написання кандидатської дисертації. Ну і, звісно, після захисту дисертації хочу передавати свої зання студентам. І ще хотілося застосувати свої знання при укладання міжнародних договорів, але приватного характеру, співпраці з міжнародними юридичними корпораціями. Україна—велика та перспективна держава, якій треба щоразу більше виходити на міжнародний рівень. Можна займатися приватною практикою, можна йти в політику, але перший варіант значно простіший.
Розмовляла Сабіна РУЖИЦЬКА.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|