Під час передвиборчої кампанії в Україні організатори виборчих штабів щосили вербують людей, які будуть роздавати листівки на вулицях, охороняти мітинги, працювати спостерігачами і підраховувати голоси у виборчкомах. В агітатори беруть після співбесіди, на чорні PR-акції політики відправляють своїх, пише ”Сегодня”.
За словами організатора штабу одного з одеських кандидатів-мажоритарників Павла Б., набір персоналу “під вибори” розпочався більше місяця тому.
“Найбільший попит на агітаторів з досвідом. Як правило, це чоловік 40-50 років, за словом в кишеню не лізе, не п’є на роботі і знає, як спілкуватися з людьми. Такі співробітники зараз - на вагу золота”, - зізнався завідувач оргсектором в штабі.
Також в штабах наймають охоронців на виборні заходи. “Робота тимчасова - на два місяці. Оплата - 200 грн в день. Потрібно охороняти майно та здоров’я учасників концертів і мітингів партії. Ніяких політичних розборок не буде - нас цікавить тільки захист від нападів. При відрядженнях, крім зарплати, гарантується оплата проїзду, проживання та харчування”, - так описали умови роботи охоронцем, коли журналісти видання подзвонили по телефону, вказаному в оголошенні в Інтернеті.
Цього року в штабах наймають за принципом “менше, але якісніше”, пише видання.
“Досвід минулих виборів показав, що найняті на вулиці агітатори ставляться до своїх обов’язків недбало і часто займаються приписками. Наприклад, тоді я заплатив по 100 грн студентам за поквартирне соцопитування, мета якого - виявити число виборців, які симпатизують нашому кандидату. Але більшість агітаторів нікуди не ходили, а в штаб приносили вигадані дані. За їх “підрахунками”, за нашого кандидата віддали б свій голос 90% респондентів. Коли я вибірково перевірив цю інформацію, виявилося, що ніхто з опитаних не спілкувався зі студентами”, розповів Павло.
Подібна ситуація повторюється з іншими працівниками штабів. Агітатори нічого не знають про кандидата, листівки якого роздають, спостерігачі сплять прямо на ділянках або просто йдуть додому. А рознощики подарунків пенсіонерам часто привласнюють левову частку допомоги. Тому зараз в штабах воліють наймати працівників після співбесіди, яку проводять досвідчені кадровик і психолог.
Вимогливо в штабах підбирають і персонал для чорних PR-акцій (зарплата – 250-500 грн. на день).
“На минулих виборах на роздачу провокаційних листівок і створення графіті часто наймали випадкових людей. В основному це раніше судимі, бездомні, а також студенти. Коли їх ловила міліція, вони відразу зізнавалися, хто їх найняв. Доводилося заминати такі випадки за хабарі. Зараз у штабах незаконні акції проводять особливо довірені люди. Якщо їх затримують, вони запевняють, що у них немає замовника. Наша допомога у звільненні “своїх” з міліції гарантована”, - розповів політтехнолог Володимир В.
Щоправда,найбільш легкий заробіток - продаж свого голосу. За нього на минулих виборах, за словами експертів, давали 200-300 грн.
Для порівняння, учасник мітинга в середньому отримує 100-250 гривень на день, агітатор у наметі або расклейщик листівок - 100-200 грн. на день, адресний агітатор (агітація на дому) - 200-300 у.о. на місяць.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|