Недавній буревій, як і попередні удари стихії, хоч і наробив шкоди у деяких селах в окремих районах, істотних збитків сільськогосподарському виробництву не завдав.
Принаймні, як розповів кореспондентові «Галичини» директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Іван Андріїшин, з районів не надходило жодної інформації ні про масштабне знищення посівів сільгоспкультур у господарствах краю, ні про особливі руйнування на присадибних ділянках в індивідуальному секторі. Так, подекуди шквальний вітер повикорчовував дерева, позбивав зелені яблука в садах, поламав кукурудзу, але це не та шкода, про яку варто говорити.
«Звісно, декому з селян не поталанило. Та якщо хтось хоче заявити-повідомити про збитки, то необхідно звертатися до районних комісій з надзвичайних ситуацій, аби вони визначили їхні обсяги. Та документально зафіксовувати це можна і треба лише в тому разі, якщо пошкоджені або знищені посіви чи сади були застраховані, й відповідні матеріали про розміри шкоди потрібно подати на розгляд страхової компанії», — повідомив керівник аграрної галузі.
За його словами, і повені 2008-го чи 2010-го, і нинішні катаклізми, хоч і не такі руйнівні, як ті, засвідчують, що вже маємо врешті-решт навчитися співпрацювати в бізнесі просто неба зі страховими компаніями. Якщо фермер, керівник агрофірми чи селянин-одноосібник хочуть спати спокійно, то мусять застрахувати свої поля, городи, хати й господарські будівлі. Тобто час робити так, як це практикують у світі. Там не компенсують підприємствам чи фізичним особами збитки від стихій із державних скарбниць. Усі витрати з ліквідації тих наслідків лягають на плечі страхових компаній.
Втім, там цю систему відпрацьовано роками, не те що у нас. В Україні ще немає довіри як до самої ідеї страхування, так і до фірм, які пропонують таку послугу, оскільки нерідко належні кошти доводиться в них виривати. Але це інше питання, хоч і зрозуміло, що його теж потрібно врегульовувати. «Щодо сільгосптоваровиробників, то на урядовому рівні визріває ідея про запровадження часткового відшкодовування їм із Держбюджету страхових внесків — за аналогом до практики компенсації відсоткових ставок за банківськими позиками», — зазначив І. Андріїшин.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|