Восени для надання змоги громадянам зберігати та примножувати свої валютні заощадження Міністерство фінансів України випустить новий гарантований інвестиційний інструмент – державні казначейські зобов’язання.
Директор Генерального департаменту банківського нагляду Олексій Ткаченко повідомив про те, що ці цінні папери будуть вигідними для населення: “Державні казначейські зобов’язання будуть випущені в паперовій формі номіналом 500 дол. США з дохідністю близько 8–10% та матимуть високу ліквідність порівняно з іншими фінансовими інструментами”.
Отже, за словами Олексія Ткаченка, придбати державні казначейські зобов’язання на загальну суму до 150 тис. грн. зможе будь-який громадянин без пред’явлення документів. У разі їх придбання на більшу суму потрібно буде мати при собі документ для ідентифікації особи.
Міністерство фінансів України спочатку реалізовуватиме державні казначейські зобов’язання через Ощадбанк, який є державним банком і має найбільшу мережу філій та відділень. Надалі передбачена можливість участі в реалізації державних казначейських зобов’язань усіх зацікавлених банків.
“Таким чином, Міністерство фінансів доводитиме Ощадбанку раз на 10 днів котирування на продаж казначейських зобов’язань. Це пов’язано з тим, що щоразу треба враховувати вже накопичений дохід за відсотковою ставкою цінних паперів. І, відповідно, Ощадбанк щодня ставитиме котирування на зворотну купівлю цих зобов’язань, яка може відрізнятися від ціни продажу максимум на 1%”, – роз’яснив директор Генерального департаменту банківського нагляду.
Оскільки строк погашення державних казначейських зобов’язань два роки, вони матимуть чотири відривних купони для виплати раз на півроку доходу за відсотками. Особа, яка бажатиме отримати ці кошти, матиме змогу прийти до Ощадбанку та обміняти купон (один із чотирьох) на фактично накопичений дохід.
Олексій Ткаченко повідомив про те, що в разі потреби передчасно продати державні казначейські зобов’язання, недоотримання доходу не буде критичним та складе 1%. “У будь-який робочий день можна буде відвідати будь-яке відділення Ощадбанку та продати ці казначейські зобов’язання або використати їх як заставу для отримання кредиту”, – запевнив фахівець.
Оскільки емітентом цих казначейських зобов’язань є Міністерство фінансів України, тому, незважаючи на фінансовий стан банків-реалізаторів, виплати за процентами та погашення здійснюватиме держава через Ощадбанк.
“Цей інструмент є справді дуже надійним для населення. Крім того, є щоденна можливість його швидко продати, а головне – уникнути комерційних ризиків, оскільки повернення коштів гарантує держава”, – наголосив Олексій Ткаченко, зауваживши, що збільшення кількості фінансових інструментів на ринку є позитивним показником розвитку економіки країни.
Джерело:
НБУ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|