Росіяни українського походження все менше хочуть визнавати себе українцями. Про це говорила вчора, під час круглого столу в Івано-Франківську голова Карельського республіканського громадського товариства «Товариство української культури «Калина» Світлана Рукавишникова.
З її слів, якщо два роки тому кількість українців у Карелії становила 19 тисяч осіб, то на минулорічному переписі свою належність до національності «українець» визнали вже тільки 17 тисяч мешканців Карелії. Ще більш сумна ситуація спостерігається у самому товаристві «Калина», де, як стверджує пані Рукавишникова, в 2009 році числилось 60 українців, а цьогоріч на вибори голови прийшло лише 30.
«Люди і самі вже не хочуть бути українцями, - говорить пані Світлана, - Їм вигідніше бути росіянами. Хоча як на мене різниці немає ніякої: скажімо, при працевлаштуванні ніхто і не питає національності…».
Разом з тим активістка з сумом констатує, що і українським культурним товариствам в Росії сьогодні немає чого запропонувати молоді, щоб заохотити її залишатись українцями. Ні. Очолюване жінкою товариства, звісно, працює і робить в міру своїх фізичних сил та фінансових можливостей все можливе і неможливе, як-от: має чудовий українських хор, повноцінний танцювальний колектив, дитячий колектив, хорошу україномовну бібліотеку. Втім, для того, щоб зацікавити нових людей потрібні більш серйозні фінансові вливання.
«Такий приклад. - говорить голова товариства «Калина», - У нас було шестеро талановитих молодих музикантів - ансамбль «Мрія». Вони перейшли в польське товариство. Бо їм там цікаво. Наприклад взимку вони їздили до Польщі за рахунок Республіки Польща. Зараз плануються ще поїздки. У них там цікаво. Вони навіть виписали собі вчителя польської мови з Варшави. І платить їй зарплату Республіка Польща. Я говорила з нею - вона каже: «в мене вже є аудиторія в тридцять осіб…» А ми навіть на Сорочинський ярмарок їздили торік за свій рахунок… Ми вже два роки не відправляємо дітей на шевченківські читання до Москви, - скаржиться активістка, - бо це треба за власний кошт їхати. Всі роки ми їхали і займали перші - другі місця. Навіть жодного третього не було. Але квиток до Москви коштує дві тисячі туди, дві тисячі назад - загалом чотири. На пенсію в п’ять тисяч багато не поїздиш».
Як стверджує С.Рукавишникова, сказати про те, що держава Україна взагалі не фінансує українську діаспору у Росії, не можна. Принаймні в цьому жінка мала змогу переконатись під час участі в травні цього року у зборах Об’єднання українців Росії в Москві. З її слів, кошти є і на них навіть возять російських дітей українського походження (за умови постійного спілкування українською) за кордон, зокрема, до Польщі та Франції. Та ці гроші, зазвичай, осідають у Москві і до регіонів чомусь не доходять.
Автор: Сергій БІЛИЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|