Взвод миротворців Збройних Сил Молдавії неспішно рухався обабіч дороги. Здавалось все навколо тихо і спокійно. Непривітна земля афганської провінції «Забул» ніби гостинно зустрічала миротворців.
Про те командир загону старший лейтенант Олег Прокофьєв помітив підозрілий рух. Миттєво взвод розсипався у бойовий порядок. Ще кілька кроків дорогою і пролунав перший постріл. Реакційні сили напали на патруль. Важке поранення отримав заступник командира взводу миротворців старший прапорщик Андрій Кожукару. Зайнявши оборону молдавські солдати викликали з об’єднаної багатонаціональної бригади медичний гелікоптер та підтримку. Всього кілька хвилин знадобилось молодому командиру українського повітряного загону капітану Віктору Бураку підняти у повітря свою машину. Про те відразу приземлитись на ділянку, де відбувався бій не вдалось. Було прийнято рішення десантувати з допомогою парашутів групу українських рятувальників, яку очолював майор Віталій Федорів. Різкий бічний вітер відніс медиків в сторону. Але це вчасно помітили миротворці, і здійснивши перегрупування вони прийняли медиків до себе. Пораненому терміново було надано невідкладну допомогу, однак він потребував евакуації. Здійснивши кілька кіл гвинтокрил приземлився. З відкритого бокового пройому вантажної кабіни швидко вибіг десант македонських стрільців, який підсилив оборону миротворчих сил. Пораненого занесли на борт, де ним відразу почала опікуватись парамедик капрал Збройних сил Польщі Маргарет Бартосик. Гелікоптер злетів у повітря, а об’єднаний миротворчий підрозділ з успіхом і без втрат подолав напад.
За таким сценарієм розвивались тренування з медичної евакуації з поля бою поранених за допомогою медичного гелікоптера. Ці тренування відбувались відповідно до плану проведення командно-штабних навчань із залученням військ «Репід Трайдент-2012». Тренування проводили військовослужбовці Збройних Сил Польщі. На майданчику висадки-посадки заняття проводив капрал Воцех Августняк. Він буквально крок за кроком показував військовослужбовцям з Македонії як потрібно десантуватись з гелікоптера, займати оборону навколо нього, і як правильно повертатись з полю бою назад. Неподалік, на навчальному місці капрал Яков Борунски розповідав молдавським солдатам правила та вимоги НАТО стосовно організації майданчику для посадки гелікоптера. Які знаки та сигнали має подавати регулювальник з землі, щоб правильно скерувати гвинтокрилу машину на визначений майданчик. Також поруч лейтенант Давід Друшу показував сербським солдатам та офіцерам як правильно займати оборону, долати відкриті ділянки місцевості. Після отримання теоретичних знань зі всіма групами проводився практичний тренінг, який завершувався тоді, коли інструктори переконувались, що особовий склад добре засвоїв матеріал. Звичайно у солдат та офіцерів різних націй були свої емоції та думки. Та в одному вони висловили єдність – подібні заняття корисні, вони надають корисних знань і під час миротворчих місій стануть у нагоді кожному військовослужбовцю.
Автор: Підполковник Тарас ГРЕНЬ, Західний регіональний медіа-центр МО України
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|