Уже кілька років в Україні говорять про необхідність створення соціального таксі. Більше того, у деяких обласних центрах уже є такі приклади. Мешканці з обмеженими можливостями мають змогу викликати соціальне таксі та зекономити на поїздці.
У Івано-Франківську, за словами заступника міського голови Михайла Вереса, сьогодні живуть приблизно 13 200 інвалідів, з них 720 — діти. «Це багато, — каже Верес, — у наш час і здорові люди відчувають певні незручності, а інваліди — ще більше». Відтак, говорить віце-мер, наша влада працює над тим, щоб з 2013 року така служба запрацювала і у Франківську.
«Соціальне таксі — це дуже добрий крок для людей, які не здатні пересуватися самі, — говорить інвалід зору І групи пані Наталія. — Наприклад, мені, щоб дістатись у поліклініку, треба, щоб син відпрошувався з роботи та відводив мене. А в нього не завжди виходить. Якби була можливість викликати таку машину, це було б дуже зручно».
До речі, для нашого міста ця ідея не нова. Це питання піднімали ще у 2008-2009 роках. Як пригадує екс-заступник міського голови Зінаїда Федорук, виконком уже розглядав питання соціального таксі. Тоді не вистачило коштів…
«Там частково треба з бюджету дофінансувати, а частково передбачалося, що будуть залучатися кошти спонсорів, — говорить Федорук. — Тоді ми планували, щоби все ж таки була символічна плата. Бо з досвіду знаємо — дармові речі не цінуються».
Зінаїда Федорук додає: справа складна. Наприклад, у Львові це починали робити коштами гранту, а бюджет тільки дофінансовував. Тож поки грант був, то усе було добре, а щойно кошти закінчилися, почалися проблеми з фінансуванням.
Як розповідає Михайло Верес, вони зараз вивчають досвід сусідів. «У Чернівцях працює філія громадської організації «Народна допомога», яка взяла на себе основну частину фінансування, бо виграла грант. А з міського бюджету тільки трошки доплачують, — каже заступник мера. — І там інваліди платять принаймні за бензин».
Питання вже обговорили з представниками громадських організацій, які займаються інвалідами, та визначили, що це мають бути одна-дві машини. Потрібні два водія та диспетчер. У сусідніх містах диспетчером працює інвалід, який спершу приймає замовлення, а далі розподіляє, хто, коли й куди буде їхати. Таку ж структуру планують вводити і у Франківську.
Михайло Верес планує поспілкуватися із представниками «Народної допомоги», можливо вони погодяться частково фінансувати такий проект у нас. Адже наразі кошти потрібні тільки на зарплату, мовляв, транспорт уже є.
«У нас є навчально-реабілітаційний центр для дітей-інвалідів, — говорить Верес, — а він має машини, обладнані спеціально для інвалідів. Директор центру говорить, що машини він міг би віддати. Тому будемо консультуватися — можливо, візьмемо їх для соціального таксі».
Як каже віце-мер, ще місяць-два триватиме обговорення, потім напишуть програму і представлять її на розгляд сесії міськради. Бо так чи інакше, а потрібні кошти з бюджету. Коли таку програму приймуть, то інваліди матимуть право скористатися службою три-чотири рази на рік.
Також, говорить Михайло Верес, недавно він провів нараду з керівниками та представниками «інвалідських» громадських організацій, де озвучили ряд інших проблем, з якими міська влада планує допомогти.
«Я їм сказав, що всі проблеми ми не вирішимо, і попросив визначити основні, — продовжує заступник міського голови. — Вони назвали п’ять. Перше — озвучення світлофорів, адже понад 200 людей в Івано-Франківську є незрячими. Друге — соціальне таксі. Третьою проблемою вони назвали пандуси. Особливо це актуально у лікарнях та поліклініках. Четверта — ліфти, п’ята — туалети. Адже в місті фактично відсутні туалети для інвалідів».
Інваліди навіть конкретно сказали, де б вони хотіли бачити озвучені світлофори. Це чотири перехрестя: Тролейбусна-Галицька, Галицька-Дністровська-Новгородська, Незалежності-Бандери і Січових Стрільців-Пилипа Орлика, п’ятий — на Січових стрільців, поруч із головпоштамтом.
«Я мав розмову із директором КП «Міськвітло» та міським головою, — каже Верес, — і бачу, що є можливість вже цьогоріч озвучити ці п’ять світлофорів. Один світлофор — 8-9 тис. грн., тобто загалом треба віднайти до 40 тис. грн.».
А щодо пандусів, туалетів і ліфтів — будуть вивчати. Бо це обійдеться значно дорожче.
Опубліковано в рамках проекту «Доступний світ» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|