Українська молодь втрачає надію на перспективне професійне майбутнє у власній країні. Більше 80% випускників столичних навчальних закладів на даний момент погодились би працювати за кордоном, підтверджують дані соціологічного опитування.
В Україні державна програма працевлаштування випускників та студентів практично не діє. Часто попит щодо переліку спеціальностей не відповідає пропозиції. У той час, як молодь безнадійно шукає роботу відповідно до своєї освіти, країна перебуває над прірвою бідності: за оцінками ООН, на межі бідності проживає близько 80% українців. В 2011 році мінімальна зарплата (960 гривень) не забезпечувала навіть фізіологічного рівня виживання працівника. Середня зарплата за минулий рік ледве досягла $290. Для порівняння: у Литві це $930, у Польщі – $1360, у Чехії – $1450.
“Держава робить замовлення на спеціаліста, а працевлаштувати його не має можливості. Формуються умови для тотальної корупції. Як подолати цю корупційну складову – можна тільки фантазувати. Але боротися з нею треба дуже публічно”, – прокоментував ситуацію голова правління ВГО “Центр прав людини “Громадська ініціатива” Маковський Петро.
Громадський діяч також розповів, що наразі він, як батько, не вірить, що зможе працевлаштувати свою доньку через 2 роки без проблем і поклонів перед чиновниками, оскільки не вірить у суттєві зміни.
За результатами опитування, яке проводилось на ярмарку вакансій “Імпульс – 2012” у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка (КНУ) у квітні 2012 року, більшість студентів налаштовано або на роботу за кордоном, або на території України в іноземній корпорації.
Як стверджують фахівці, щоб працевлаштуватися молодій людині, яка щойно отримала диплом, недостатньо мати лише знання. Більшість випускників впевнилось в тому, що, не маючи досвіду роботи, їм важко переконати роботодавця своїми відмітками у бажанні працювати.
“Не знаю, чи варто продовжувати навчання в університеті, адже у будь-якому разі при бажанні отримати роботу в останню чергу в мене будуть вимагати диплом. Перш за, як я переконалась, перевірять безпосередні практичні вміння. Їх академічна освіта недостатньо розвиває” , – сказала одна із студенток КНУ ім. Т.Шевченка.
Експерти оцінюють наразі систему освіти України як недостатню для підготовки фахівців. Тому проблема працевлаштування випускників полягає не лише у небажанні роботодавців мати справу з молоддю. Одна із причин такої ситуації – невідповідність рівня вмінь дипломованої людини професійним вимогам на робочому місці.
“В Україні не змогли запровадити нормальну систему магістерської підготовки, що відповідає сучасному рівню. А також ми не маємо ніякого прогресу в запроваджені аспірантського навчання”, – зауважив Тарас Фініков.
Водночас, 56% студентів навчальних закладів Києва хочуть заробляти більше 4000 грн одразу після свого випуску.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|