На своєму вечірньому засідання 3 липня 2012 року народні депутати Верховної Ради України проголосували в цілому за законопроект № 9073 «Про засади державної мовної політики». Таке повідомлення розповсюдила прес-служба українського парламенту. Громадянська мережа ОПОРА вивчила зміст процедури та ознайомилася з матеріалами справи. Аналіз відео прямої трансляції сесії, стенограми вечірнього засідання та результатів голосування ВРУ дають всі підстави стверджувати що скандальний законопроект не був прийнятий. Тому ОПОРА звертається до керівництва Верховної Ради поінформувати громадськість про справжні результати розгляду законопроекту № 9073.
Позиція ОПОРИ ґрунтується на наступних фактах:
-
Порушено процедуру розгляду законопроекту в другому читанні
Відповідно до Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» від 10.02.2010 № 1861-VI законопроекти Верховної Ради розглядаються за процедурою трьох читань (Стаття 102). За рішенням Верховної Ради допускається остаточне прийняття законопроекту «…відразу після першого чи другого читання, якщо законопроект визнано таким, що не потребує доопрацювання, та якщо не надійшло зауважень щодо його змісту від народних депутатів, інших суб’єктів права законодавчої ініціативи, юридичного чи експертного підрозділів Апарату Верховної Ради». Як відомо, відразу після прийняття 23 березня 2012 року в першому читанні законопроекту № 9073 «Про засади державної мовної політики» в Комітет з питань культури і духовності, куди було направлено закон на доопрацювання, надійшло близько 2600 поправок. Тобто цей законопроект має бути розглянутий в другому та третьому читанні разом з усіма зауваженнями та пропозиціями.
Крім того, згідно зі статтею 123 Регламенту ВРУ за результатами розгляду законопроекту в другому читанні Верховна Рада легітимізує одне із п’яти варіантів рішення:
1) прийняття законопроекту в другому читанні та доручення головному комітету підготувати його до третього читання;
2) відхилення законопроекту;
3) прийняття законопроекту в другому читанні та в цілому;
4) прийняття законопроекту в другому читанні, за винятком окремих розділів, глав, статей, частин статей, та направлення їх головному комітету на доопрацювання з наступним поданням законопроекту на повторне друге читання;
5) повернення законопроекту головному комітету на доопрацювання з наступним поданням на повторне друге читання.
Натомість, як видно з відеозапису трансляції вечірнього засідання ВРУ та зі стенограми цього засідання перший заступник голови Верховної Ради України Адам Мартинюк перед голосування сказав: «Я ставлю на голосування прийняти закон 9073 в редакції…». Тобто головуючий жодним чином не сформулював який саме варіант рішення він пропонує.
-
Недотримано процедуру проведення голосування
Як свідчить стенограма вечірнього засідання ВРУ народні депутати тричі голосували щодо закону № 9073 «Про засади державної мовної політики». Перший раз, на прохання народного депутата Олександра Єфремова головуючий вніс пропозицію включити даний законопроект до порядку денного. За таке рішення проголосувало 219 народних обранців. Тобто рішення - не прийняли. Тоді Адам Мартинюк запропонував повернутися до цього питання - в результаті другого голосування 241 народних депутатів підтримали пропозицію віце-спікера.
Наступне голосування таким чином стосувалося питання про включення проекту №9073 «Про засади державної мовної політики» до порядку денного. За цей рішення проголосувало 248 народних депутатів. Тобто депутати включили питання в порядок денний вечірнього засідання Верховної Ради України, а не проголосували за текст законопроекту.
Після цього Адам Мартинюк закрив вечірнє засідання Верховної Ради таким чином не поставивши голосування про прийняття законопроекту «Про засади державної мовної політики».
Таким чином законопроект №9073 «Про засади державної мовної політики» не можна вважати прийнятим, оскільки він лише був включений до порядку денного сесії.
Прінт-скрін з стенограми вечірнього засідання Верховної Ради України 3 липня 2012 р. (http://static.rada.gov.ua/zakon/new/STENOGR/03071210_55.htm)
Джерело:
ОПОРА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|