Розвивати українську науку можна за рахунок НАТО, - переконані організатори семінару «Програма НАТО «Наука заради миру і безпеки»: можливості для України», який відбувся в Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника. Ініціаторами проведення заходу стали керівництво Прикарпатського університету та діючий при вказаному виші Науковий інформаційно-аналітичний центр НАТО.
Як повідомили учасники семінару, програма «Наука заради миру і безпеки» (НМБ) є інструментом політики, покликаним розвивати співпрацю та діалог між Північноатлантичним блоком та країнами-партнерами. В її рамках надається підтримка практичному науково-технічному співробітництву між науковцями і експертами з країн НАТО та держав-учасниць програми. Йдеться насамперед про фінансову підтримку перспективних наукових розробок, яка надається у вигляді цільових грантів. «Сьогодні ми маємо дуже невелику кількість поданих заявок на отримання фінансування з НАТО на потреби наукових розробок, - розповів під час семінару проректор ПНУ з наукової роботи Павло Федорук, - про те наші колеги з Росії сьогодні значно більше фінансування отримують. Фактично весь фонд, який виділяється на цю країну, сьогодні використовується». Загалом, за словами директора Наукового інформаційно-аналітичного центру НАТО при ПНУ Олега Білоуса, ця сума є втричі більшою, ніж та, якою сьогодні користаються українські вчені. Це, на думку організаторів семінару, свідчить необхідність посилення роботи з інформування українських науковців щодо нових горизонтів, які для них відкривають північноатлантичні гранти, на що, власне, і спрямована діяльність наукових інформаційно-аналітичних центрів НАТО, які ефективно діють, крім Івано-Франківська, також у Донецьку, Дніпропетровську, Харкові, Житомирі тощо. На таке інформування, власне, і спрямовано сьогоднішній семінар.
«Фактично, - продовжує пан Федорук, - використовуючи бренд НАТО, ми можемо програму «Наука заради миру і безпеки» використовувати як каталізатор для розвитку наукоємних досліджень. При цьому йдеться переважно про цивільні дослідження». Зі слів проректора, такий грант вже виграли науковці Тернопільського національного економічного університету. Своїм досвідом у цій сфері представник вказаного вишу – завідувач кафедри інформаційно-обчислювальних систем та управління ТНЕУ Анатолій Савченко поділився сьогодні зі своїми івано-франківськими колегами в режимі відео-конференції.
Крім вченого з Тернополя прикарпатські науковці також мали змогу послухати інформацію про шляхи партнерства з НАТО у виступах заступника директора НІАЦ НАТО при Прикарпатському університеті Любомира Никируя, який обмалював основні моменти програми НМБ та висвітлив питання дотримання інтелектуальної власності у міжнародних наукових дослідженнях; керівника програм Міжнародного фонду «Відродження» Івана Кульчицького, який поділився досвідом з формування мереж обміну інформацією про науково-освітні програми ЄС та НАТО; поспілкуватись в режимі відео-конференції з фахівцем з енергетичної безпеки Відділу НАТО з нових викликів безпеці Сюзанною Міхаеліс та національним координатором програми EUREKA Петром Смертенком.
Автор: Сергій БІЛИЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|