Серед найнебезпечніших захворювань нашого часу чи не перше місце займає інфаркт міокарда. Ця хвороба торкається величезної кількості населення України і саме вона є основною причиною смертності серед працюючого населення.
Тільки за 2011 рік в Івано-Франківській області було зареєстровано близько 1200 інфарктів. Уже за чотири місяці цього року – близько 300 інфарктів міокарда. І ці дані стосуються лише тих випадків, які зареєстровані у стаціонарних відділеннях медичних закладів.
З початку 2012 року в Центральній міській клінічній лікарні Івано-Франківська розпочала роботу унікальна програма, яка стосується лікування гострих інфарктів міокарда методом балонної ангіопластики і стентування.
“Це найпрогресивніша у світі методика. Майже усі країни Європи об’єдналися в організацію, яка називається “Стент для життя” і яка метою своєї діяльності вважає запровадження цієї методики для стовідсоткового лікування усіх гострих інфарктів власне методикою стентування і ангіопластики. Це процедура, яка справді рятує життя”, – розповідає завідувач відділенням малоінвазивної діагностики і лікування Центральної міської клінічної лікарні Лілія Сорохтей”.
На перший погляд, новітня методика обстеження дуже проста. Медичний працівник вводить катетер через судинку на руці або нозі, доводить її до коронарної артерії і вводить туди контрастну речовину, тобто таку речовину, яку видно через рентген.
Так лікарі можуть визначити діаметр судини, побачити, де є бляшки, які звужують судину, зрозуміти, чи вона закрита повністю, чи є інші патології, тощо.
“Якщо пацієнт поступає до нас із гострим інфарктом міокарда, у нього повністю перекрита артерія, а це означає, що кожні 15 хвилин у людини відмирають певні клітини серця і розповсюдження зони рубця збільшується. Тому потрібно вчасно відкрити цю судину, бажано не пізніше двох годин від початку болів. Дуже важливо терміново привезти пацієнта до лікарні, зробити йому діагностику, провести до закритої артерії спеціальний балонний катетер, роздути його та відкрити судину. А потім поставити у судинці таку званий ендопротез – стент”, – пояснює Лілія Сорохтей.
За її словами, застосування такої процедури є вкрай важливим для пацієнтів, адже воно допомагає уникнути випадків смертності від інфаркту міокарда, зменшує інвалідизацію хворих, особливо людей працездатного віку, скорочує етап реабілітації, покращує якість життя людини.
Лікарі пояснюють, що коронарографію варто провести навіть задля профілактики, задовго до того, як розвинеться інфаркт міокарда. Якщо у людини є певні підозри, що її серце хворе, потрібно одразу йти до кардіолога, чи до терапевта, щоб зробити ряд обстежень. У першу чергу необхідно зробити електрокардіограму, здати аналізи на рівень холестерину в крові, зробити ехокардіограму серця. Зрештою, навіть ці стандартні дослідження можуть не показати ніяких відхилень від норми.
Але якщо у пацієнта є болі за грудиною, або в області серця, особливо при фізичному навантаженні, або при психологічному стресі, і вони проходять після прийняття нітрогліцерину – це типовий приступ стенокардії чи так званої “грудної жаби”. Це означає, що серцю не вистачає кисню через наявність бляшки, яка звужує судини. Для цього і потрібні новітні дослідження. За їхньою допомогою медики можуть виявити пацієнтів з особливо високим ризиком розвитку інфаркту міокарда.
Крім того, таке дослідження необхідне, якщо пацієнту показана будь-яка операція із застосуванням серйозного наркозу, за допомогою коронарографії лікарі можуть побачити, у якому стані судини серця.
Днями відділення малоінвазивної діагностики і лікування відвідав голова асоціації інтервенційних кардіологів України професор Юрій Миколайович Соколов, який цими днями перебував у Івано-Франківську. Він визнав роботу медиків на високопрофесійному рівні та пообіцяв спеціалістам ЦМКЛ методичну та консультативну підтримку.
Тому варто звернутися за допомогою заздалегідь. Адже чималої кількості складних захворювань можна було б уникнути за умови своєчасного виявлення тієї чи іншої патології організму.
Джерело:
ЦМКЛ м.Івано-Франківська
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|