Днями голова облдержадміністрації Михайло Вишиванюк, голова обласної ради Олександр Сич та міський голова Віктор Анушкевичус зустрілися з активістами Івано-Франківського осередку Наукового товариства імені Тараса Шевченка.
Окреслюючи мету зустрічі в ОДА, Михайло Вишиванюк наголосив: «Ми повинні об’єднати зусилля того великого наукового потенціалу, який у нас є, щоб ваші знання і досвід, шановні науковці, працювали на розвиток області».
За словами голови облдержадміністрації, представників обласної влади часто запрошують на бізнес-форуми до інших країн. Для налагодження майбутньої співпраці з іноземцями на таких заходах «важливо було б мати так званий інвестиційний портфель області». До формування пропозицій з інвестування, на думку Михайла Вишиванюка, могли б долучитися й науковці. Адже мають у своєму арсеналі чимало цінних і перспективних розробок. Розповідаючи про уже запатентовані наукові розробки, представники прикарпатських вищих навчальних закладів довели це на зустрічі. Зокрема, науковці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, як запевнив ректор, професор Євстахій Крижанівський, готові провести енергетичний моніторинг області. Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника видав власний каталог наукових розробок, у якому понад 60 інвестиційних пропозицій у туристичній, історичній, аграрній сферах. Вчені Івано-Франківського національного медичного університету пропонують створити в області фармацевтичну фабрику, музей медицини краю, дослідити ймовірні лікувальні властивості розчинів (солей) Домбровського кар’єру тощо.
Уважно вислухавши науковців, представників трьох національних вишів, голова облдержадміністрації підтримав ідею проведення енергетичного моніторингу області, відзначив перспективність розробок щодо геотермальних джерел енергії та запропонував віднайти ефективний спосіб боротьби з борщівником Сосновського.
«Обласна державна адміністрація є помічником кожного прикарпатського вченого. Всі висловлені на зустрічі думки будуть синтезовані, зведені воєдино, опубліковані», - запевнив Михайло Вишиванюк і дав доручення сформувати збірник інноваційних та інвестиційних проектів краю, «розроблений наукою». Його видадуть українською та англійською мовами.
Науковці своєю чергою акцентували на важливості проведення «днів відкритих дверей» у прикарпатських вишах. Такі заходи, за словами вчених, сприятимуть співпраці з представниками місцевої влади і швидшому впровадженню наукових розробок на територіях краю. Як зазначалося, декілька райдержадміністрацій уклали угоди про співпрацю з вишами за певними напрямками.
Довідково: Наукове товариство імені Шевченка - перша українська національна академія наук, яку створено в 1873 у Львові. Нині товариство об’єднує понад 3 тисячі вчених і має центри в США, Канаді, Австралії. У доробку науковців товариства – монографії, навчальні посібники, методична література. Осередок НТШ в Івано-Франківську почав діяти з 2000 року. Роботу осередку в різні роки очолювали вчені Володимир Качкан, Василь Мойсишин, Богдан Остафійчук.
Джерело:
Прес-служба голови Івано-Франківської ОДА
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|