Наш земляк Назар Павлів повернувся з Києва, де на телевізійному каналі СТБ в ефірі телепередачі «Україна має талант» встановив рекорд України, зумівши зрушити з місця і протягнути майже на три метри три військові бронетранспортери у зв’язці загальною вагою 25 тонн 250 кг. А коли ведуча Оксана Марченко надала Назарові слово, він розповів про своє рідне місто Івано-Франківськ, яке недавно відсвяткувало 350-літній ювілей, і привітав його жителів.
Назар Павлів був єдиним з учасників телешоу, хто спілкувався українською мовою. Однак до фіналу відібрали не українця, котрий встановив національний рекорд, а… танцювальний колектив із Киргизії. Враженнями, як усе відбувалося і як проходила підготовка до ефіру, поділився з читачами «Галичини» прикарпатський богатир.
До прямого ефіру - за два тижні
- Назаре, чому ти вирішив позмагатися саме з БТРами?
- Я вже «працював» з транспортними засобами, а от військову наземну техніку ще не перетягував. Було цікаво, знаючи можливості свого організму, чи витягну 25-30 тонн. Представник книги національних рекордів повідомив, що з трьома одиницями військової техніки ще ніхто справи не мав, тож якщо мені вдасться хоча б зрушити три БТРи з місця, - це вже буде своєрідним рекордом.
- Як ти тренувався і де проживав?
- Всіх учасників-півфіналістів розселили в одному з курортних котеджів у Пущі-Водиці під Києвом. З огляду на те, що мій виступ і мій номер складніший, до Києва викликали за два тижні до прямого ефіру, щоб режисери і постановники зрозуміли, що і як буду робити, як усе відбуватиметься. Словом, знати, під яким кутом на сцені розташувати камери, щоб у прямому ефірі подавати глядачам телевізійну картинку з різних ракурсів. Невід’ємною складовою в моїй підготовці до рекорду були і тренування. Я їздив до одного з тренажерних залів Києва і там займався зі штангою. Все оплачувало СТБ.
Проблеми з БТРами
- Чи не було проблем із військовою технікою та її залученням до прямого ефіру?
- Проблеми з БТРами, з їх доставкою почалися відразу. Мій прямий ефір запланували на 12 травня, а до 9 травня Президент України Віктор Янукович видав указ про заборону пересування будь-якої військової техніки, а потім надійшов другий указ, уже міністра МВС Захарченка після дніпропетровських терактів, про те, що військова техніка повинна базуватися на своїх позиціях і бути в повній бойовій готовності. Юристам телеканалу довелося добряче попрацювати, щоб отримати дозвіл і залучити до ефіру БТРи в мирних цілях - для встановлення рекорду України. Потім почалися проблеми з колесами бронемашин, які важко прокручувалися. Причина проста: в нашій армії військова техніка простоює через брак фінансування на бензин. А від тривалого простоювання колеса будь-якої машини важко прокручуються. і навіть на знімальну арену БТРи приїхали не своїм ходом - їх привезли тягачі на спеціальній платформі. Дійсно, мені довелося дуже важко. Міняти щось в останній момент було вже пізно. Я дуже переживав, адже це прямий ефір телешоу, за яким спостерігають мільйони людей.
«Есемески» вирішували все
- Наскільки твоєму організмові важко витримувати такі багатотонні навантаження?
- Коли організм напружується, великі навантаження «накладаються» на все тіло, зокрема на скелет, сухожилля, зв’язки і м’язи. Це досить травматично-небезпечно, бо будь-який внутрішній орган може не витримати перевантаження. Як бачите, встановлюючи національний рекорд, я дуже ризикував своїм здоров’ям.
- Ти встановив національний рекорд, але не потрапив до фіналу телешоу. На твою думку, відбір був чесним?
- З самого початку нам наголошували: доля учасників залежить від кількості СМС-повідомлень глядачів. Шкода, але результати голосування не були відкритими. Не коментуючи цього, можу лише сказати: коли ведуча запитала суддів, хто їм найбільше сподобався, то згадали і про мене. Наприкінці змагань, після оголошення остаточних результатів, судді були здивовані, бо вважали, що до фіналу повинні потрапити зовсім інші учасники.
Шукаємо таланти… в пострадянському просторі
- Серед випадкових учасників, мабуть, був і танцювальний колектив із Киргизії…
- Я не міг зрозуміти одного: чому в телепередачі «Україна має талант» брали участь киргизи, росіяни, білоруси, грузини. Я спочатку думав, що це студенти, котрі навчаються у наших ВНЗ. Помилився. У такому разі краще змінити назву телешоу, наприклад, на «Україна шукає таланти в пострадянському просторі». Щодо киргизів розкажу один анекдотичний випадок. Організатори їм сказали, щоб відразу налаштувалися на київський час і перевели стрілки годинників на чотири години назад. Немає киргизів на сніданку, обіді, а прийшли тільки на вечерю. Повечерявши, вони запитали, коли відбудуться тренування. «Вже пора відпочивати і лягати спати», - почули у відповідь. Виявляється, що наші гості перевели годинникову стрілку не на чотири години назад, а на чотири години вперед і прийшли замість вечері на сніданок.
- Назаре, що тобі дав цей телепроект і чи задоволений участю в ньому?
- Безумовно, я задоволений. Мені вдалося встановити два рекорди: один з автобусами, другий - з БТРами. Також познайомився з багатьма учасниками змагань, тепер у мене побільшало друзів.
- А якщо б ти потрапив до фіналу, яку вагу перетягнув би?
- У мене були свої плани…
Вітають з рекордом
- Чи змінилося твоє життя після телешоу «Україна має талант»?
- Ні, не змінилося. Головний приз - мільйон гривень у мою кишеню не потрапив, тому й надалі змушений ходити на роботу, щоб заробляти собі на життя (сміється). Є інший позитив. На вулицях до мене підходять зовсім незнайомі люди, вітають з рекордом із найщирішими побажаннями. Отримую вітання з різних куточків світу після того, як відео з моїм виступом з’явилося в інтернеті. Коли після прямого ефіру я повернувся у свою гримерну, на мобільному телефоні зафіксував 326 пропущених викликів і 84 повідомлення. Це рекорд для моєї «мобілки»!
Автор: Богдан БІЛЕЦЬКИЙ
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|