Минулого тижня у міському палаці культури «Народний дім» відбувся турнір «Що? Де? Коли?». Звання найрозумніших виборювали п’ять команд з міських навчальних закладів, зокрема учасниками були: природничо-математичний ліцей, гімназія ім. Грушевського, ЗОШ №1, ЗОШ №8 та збірна команда школярів міста.
Гравці «Що? Де? Коли?» повинні мати широкий світогляд і цікавитися досягненнями сучасного суспільства. Для них важливо вміти швидко й оригінально мислити. Може здатися, що для успішної гри обов’язково знати величезну кількість фактів, дат і подій. Насправді ж запитання, які орієнтовані на дріб’язкові факти, вважають не надто цікавими й такі намагаються не використовувати під час ігор. Якісне запитання повинно містити всі необхідні факти, натяки й підказки для відповіді й не вимагати від гравців особливих спеціальних знань. Під час слухання завдання треба проявити уважність, вміння занотувати найважливіше.
Існують також запитання, які неможливо коректно перекласти (з однієї мови на іншу), а якщо можливо, то для цього потрібно мати певні знання культурології. Запитання на коломийському турнірі стосувалися різноманітних розділів життя та знань і мали різну стилістику.
Цього разу програму для ЩДК підготував співорганізатор турніру та ГО «Територія інтелекту» Микола Шевченко, який зазначив: «Гра проходила у три етапи, на кожному з яких вирішували по вісім завдань. Організувати такий захід вирішили спільними зусиллями ГО «Територія інтелекту», традиційно нас підтримала ГО «Фонд пам’яті Андрія Федчука», а також Народний дім. Невдовзі після літніх канікул плануємо щотижня організовувати інтелектуальні ігри різного типу, адже саме таким шляхом можна показати молоді, що це цікаво і справді приносить користь – розвиває інтелект».
Весь процес турніру контролював незмінний ведучий інтелектуальних ігор у нашому місті Володимир Бойцан. За його словами, результат будь-яких змагань – чи то спортивних, чи інтелектуальних – залежить від гри команди, від регулярних тренувань, вміння зрозуміти логіку типових запитань інтелектуальної гри та використати сукупність спільних знань.
Після тривалої боротьби все-таки вдалося визначити переможців: учні Стефаникової школи здобули звання найрозумніших, на другій сходинці – гімназія ім. Грушевського, почесне третє призове місце – у команди природничо-математичного ліцею «Молода еліта держави».
У «Що? Де? Коли?» ми брали участь уперше, проте маємо великий досвід в інтелектуальній грі «Брейн-ринг». Нам цікаво брати участь у таких заходах, подивитися на рівень знань інших шкіл і звісно показати свій», – поділився враженнями капітан команди природничо-математичного ліцею «Молода еліта держави» Іван-Павло Павлюк.
Назар Нижник, учень ЗОШ №1, є учасником інтелектуальних ігор більше двох років. Хлопець каже, що в школі такі інтелектуальні заходи є доброю традицією, бо саме вони допомагають розвиватися.
Варто зазначити й те, що на участь у турнірі організатори очікували 11 команд, як результат – прийшли лише п’ять, сподіваємося, що з вересня цього року інтелектуальних команд у місті побільшає.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).