З 15 травня в Україні запрацювала програма державної іпотеки, за умовами якої громадяни зможуть купити житло у кредит на 15 років лише під 3% річних. Решту - від 13 до 16% держава бере на себе.
У планах чиновників Мінрегіонбуду - до кінця року забезпечити нечувано дешевою іпотекою більше 30 000 сімей. Влада розраховує, що програма допоможе забудовникам вирішити поточні фінансові проблеми, банкірам - отримати прибуток, а рядовим українцям - житло, пише “Известия в Украине”.
Варто зазначити, що коло претендентів обмежене жорсткими вимогами до потенційних позичальників. Нижня межа платоспроможності для сім’ї з трьох осіб встановлена у вигляді щомісячного доходу в 4,5 тис. грн.
Верхня межа доходів в середньому по Україні визначена в 33 тис. грн на місяць для родини (від 63 тис. грн в столиці і до 29,5 тис. грн в найбіднішій Тернопільської області). Головна вимога до потенційних позичальників - довести необхідність поліпшення житлових умов.
Перший внесок при покупці іпотечної квартири під пільговий відсоток не повинен перевищувати чверть суми кредиту. Термін погашення при бажанні можна розтягнути на 15 років. Проте держава готова компенсувати банківський процент тільки протягом 10 років - чиновники впевнені, що більше часу позичальникові не знадобиться. Адже площа житла за пільговою іпотекою обмежена сорока квадратами на одну людину чи сім’ю без дітей.
Максимум доступної площі, на яку можуть розраховувати навіть багатодітні сім’ї, - це 58 кв м. Правда, є невелика обмовка: в окремих випадках допускається перевищення нормативної площі на 25%.
Варто зазначити, що співпрацювати з державою у даній програмі пропонували 36 банкам, проте погодився лише один - державний ”Ощадбанк”.
“Банкірам це невигідно, адже реальні ставки по іпотеці зараз набагато вище 16%”, - пояснив радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.
За його оцінками, середня процентна ставка по іпотечних кредитах в комерційних банках зараз становить 18-20%. Щоб вписатися в умови програми, банкірам доведеться знизити ставку собі в збиток.
Для того, щоб отримати кредит, необхідно подати в “Ощадбанк” мінімально необхідний набір документів. Банк аналізує кожен об’єкт кредитування, розглядає ймовірність видачі кредиту і разом з відповідними підрозділами місцевих держадміністрацій відпрацьовує варіанти отримання громадянином часткової компенсації.
Після цього позичальник вибирає конкретну квартиру в будинку, відібраному міжвідомчою комісією при Мінрегіонбуді, і підписує два договори: на покупку квартири (сторони договору - учасник програми, забудовник, банк) і на виплату бюджетної компенсації (сторони договору - учасник програми, банк, місцева держадміністрація ).
При цьому в період отримання часткової компенсації квартира повинна бути для позичальника основним місцем проживання, яке не можна продати або здати в оренду.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|