В Україні дві проблеми з цукром: по-перше, надлишок врожаю, котрий аграріям неможливо продати, а по-друге, напівлегальне використання закордонних хімічних підсолоджувачів, котрі несуть небезпеку для здоров’я. Проти них протестують і в деяких країнах навіть офіційно забороняють, а в Україні цю тему воліють оминати, йдеться в сюжеті ТСН-Тиждень.
Сотні ангарів забитих непотрібним покупцям цукром досі стоять по всій країні. Аграрії занадто добре попрацювали того року – і прорахувалися. Україна стільки не споживає –звузився ринок збуту. Тепер з 2,1 млн тонн спожитого в країні цукру лише 1,8 припало на справжній буряковий. Решта 300 тисяч – це імпортна синтетика, котру додають у вафлі, напої чи навіть кетчупи.
Небезпека таких продуктів полягає у відсутності маркування. “Мати обирає справжню згущонку. Вона читає: ось тут цукор і молоко – і більше нічого немає. Насправді ж там три замінника цукру – цей продукт неможна давати дітям”, - переконує керівник відділу тестування Громадського центру експертиз Ніна Кільдій.
Замінники цукру мали б вживати лише хворі на цукровий діабет, та й то дозовано. Але мода на струнку фігуру підказала хімікам безпрограшний рекламний хід: цукрозамінники – корисні усім. Відтак морозиво “0 калорій”, “дієтична” кола, жуйки без цукру – всі вони замішані на синтетиці.
Реакцію організму досліджували на щурах в Америці та прийшли до невтішних висновків: додавання в йогурти й іншу продукцію синтетичного цукру замість оригінального збільшує апетит і провокує набір ваги. Але це – не найстрашніше.
Офіційно Україна вплив штучного цукру на здоров’я громадян не досліджує. Неофіційні ж тести та матеріали закордонних досліджень свідчать про наявність великих ризиків. Слабкість, головний біль, лейкемія, рак сечового міхура, ниркова недостатність, порушення роботи кишківника – ось неповний перелік проблем, у провокуванні котрих підозрюється синтетична речовина.
У США між бізнесом і науковцями тривають справжні війни за сахарин: його то забороняють, то дозволяють. У Японії він повністю обмежений, в Європі – використовується частково, в певних дозах, і контролюється державою.
В Україні ж це справа кожного – вірити закордонним науковцям чи рекламі з своїх телевізорів. Та не завжди вибір можна зробити свідомо. Сховану в кондитерці хімію виробники шифрують і про наслідки рідко пишуть.
Фальшивий цукор завозять безперешкодно, а вживають безконтрольно. Виробники кондитерки переваги оцінили. “Дуже багато покупців переходять на нові форми, які в принципі не підлягають обмитненню, це в першу чергу якраз цукрозамінники, які майже не враховуються статистично при імпорті-експорті і не обкладаються жодними податками, відповідно багато країн отримали від цього певні плюси,а інші – певні мінуси.Україна якраз відноситься до тих країн, які отримали більше негативу ніж позитиву”, вважає директор Українського аграрного клубу Алекс Ліссітса.
Кілограм синтетики замінює тонну натурального цукру, тож не дивно, що з кондитерської галузі пігулки поступово витісняють цукор.
Сахарин у 300 разів солодший за цукор. Кілограм гуртовику коштуватиме 32 гривні. Якщо треба зварити 100 літрів солодкої шипучки – знадобиться 92 кілограми цукру, тобто майже 750 гривень. А сахарину на ті самі цілі піде лише 310 грамів, тобто за 100 літрів напою виробник віддасть лише 10 гривень!
Зрозуміло, що цукор бізнесу не вигідний. А от імпорт синтетики щороку зростає на 15-25%.
Цукровиків рятують звичайні господарки, які варять варення та п’ють чай із традиційним солодким піском. Але якщо він подорожчає, а прилавки завалять замінниками – вони не вагаючись змінять домашні рецепти.
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|