Місяць тому вперше в Україні депутати Івано-Франківської обласної ради затвердили програму, яка спрямована на захист прав трудових мігрантів-прикарпатців та їхніх родин. ініціатива такого почину належить депутатові обласної ради Тарасові ПАРФАНУ, який очолював тимчасову контрольну комісію з вивчення стану дотримання прав трудових мігрантів - вихідців з Івано-Франківської області та членів їхніх сімей.
Пропонуємо нашим читачам розмову з ним про те, яким чином і в якому форматі реалізовуватимуть стрижневі програмні принципи депутатської ініціативи.
- Тарасе Дмитровичу, як виникла така ідея, якою у вас нині вже й інші обласні ради активно цікавляться?
- Щонайперше - зі спілкування з тими заробітчанами з Іспанії, Італії, Бельгії, Чехії та інших країн, яких знаю особисто. Частково на формування ідеї вплинули і відносини з громадською організацією у Росії, де наші юристи активно допомагають українським трудовим мігрантам. Понад рік напрацьовували задум, який влітку минулого року вже практично втілено у реальні кроки - через створення депутатської комісії, щоб дослідити, як насправді дотримуються громадянські конституційні права щодо українських заробітчан за кордоном. Так було створено тимчасову контрольну комісію з вивчення стану дотримання прав трудових мігрантів - вихідців з Івано-Франківської області та членів їхніх сімей. Ми віднайшли можливість контактів з багатьма українськими громадськими організаціями в різних країнах. Надіслали листи з пропозицією про співпрацю у дослідженні проблеми. Люди були надзвичайно схвильовані, що бодай на рівні обласної ради почали цікавитися їхнім життям. Відтак ми змогли зробити деякі висновки: конституційні громадянські права наших земляків-заробітчан, зокрема права на працю, освіту, соціальний захист, правову допомогу, медичне обслуговування і т.д., дотримуються тільки частково. А українські консульські установи в інших країнах, які б мали, власне, гарантувати забезпечення цих прав, не завжди реагують адекватно на проблеми людей. Більше того - у багатьох країнах працівники українських амбасад навіть державною мовою не спілкуються. Ми надіслали електронні листи за моїм підписом у всі консульські установи країн масового перебування українських мігрантів. і отримали тільки одну відповідь - із Шотландії. Навіть з українського МЗС, з Ради з питань трудової міграції при Кабміні, з українського представництва Міжнародної організації з міграції не отримали жодної відповіді. Зате на рівні області всі наші управління і структури, що мають стосунок до проблем мігрантства, чемно і чесно відписалися, надавши необхідну нам інформацію.
- Що дає така програма нашої облради?
- Програма - це передусім документ, який дає нам відповідні права і передбачає основні напрями роботи. А інструментом їх реалізації є створення центру підтримки трудових мігрантів.
- Якою буде ця структура?
- Структура буде громадською, такою, яка б могла за підтримки обласної ради реалізовувати прийняту програму. Зокрема і завдяки формуванню мережі наших партнерів в інших країнах і на Прикарпатті, через залучення народних депутатів від області для прийняття нормативних актів щодо статусу трудових мігрантів. Розумієте, обласна рада - це влада, і влада обрана, а не призначена. і вона зобов’язана турбуватися про тих, хто потребує її опіки.
- Чи має якась область таку практику?
- Наразі ні. Але вже цікавляться Львівська і Тернопільська обласні ради. Де чимало робиться на рівні церковних і громадських організацій, але на рівні влади, за нашою інформацією, таких ініціатив нема.
Автор: Ігор ЛАЗОРИШИН
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|